Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Technické fórum Kraje Vysočina ve znamení automatizace, IT technologií a robotizace

Technické fórum Kraje Vysočina ve znamení automatizace, IT technologií a robotizace
Čtvrtý ročník Technického fóra Kraje Vysočina, který se bude konat ve středu 6. června 2018 tradičně v prostorách Zámku Valeč na Třebíčsku bude zaměřen na představení témat spojených s aktivitou Průmysl 4.0 - automatizací, IT technologiemi nebo robotizací. „Podpora Kraje Vysočina jde, po zkušenostech z minulých let, do všech úrovní školního vzdělávání. Mění se nároky nejen na firmy, ale i na střední školy, jejichž absolventi vstupují na rychle se měnící pracovní trh. Prioritou Kraje Vysočina je nabídnout už středoškolským studentům možnost prověřit si své znalosti v reálných průmyslových podmínkách, popř. pomoci jim odstartovat profesní kariéru v regionálních firmách, kam se budou chtít po absolvování školy vrátit. Za tímto účelem krajská samospráva úzce spolupracuje nejen s hospodářskou komorou, ale také s konkrétními firmami,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Do programu Technického fóra Kraje Vysočina 2018 byla zařazena prezentace Badatelských center gymnázií zřizovaných Krajem Vysočina, ukázky práce s technickými konstrukčními stavebnicemi, popsány budou výsledky průzkumů mezi studenty středních škol a efekty aktivit Kraje Vysočina směrem k popularizaci vybraných oborů. O příspěvek byli požádáni zástupci škol i partnerů ze strany zaměstnavatelů. Jejich postřehy budou součástí diskuze, která se předpokládá na závěr konference.

 

V případě zájmu je možné účast na konferenci potvrdit u Terezie Doleželové, odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz.

 

 

Technické fórum 2018
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2018 / 25.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze