Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dvoufázové ověření na Facebooku

Dvoufázové ověření pomocí SMS klíče dnes již není považováno za bezpečné. Mnohem bezpečnější metoda ověření je pomocí mobilní aplikace, která generuje jednorázová hesla.

Sociální síť Facebook takovou autentizaci nyní podporuje pro různé autentizační aplikace jako je Google Authenticator, Duo Security nebo LastPass authenticator.

Nastavení takového způsobu přihlašování je velmi jednoduché - uvedeno níže v článku.
 

 
 
Potřebné kroky nastavení: 

1. Do chytrého mobilního telefonu si stáhněte a nainstalujte mobilní aplikaci pro ověřování např. přes Google Play. Do vyhledávání v Google Play zadejte např. Google Authenticator, Duo Security nebo LastPass authenticator a preferovanou aplikaci nainstalujte.

2. Ve svém profilu na sociální síti Facebook otevřete Nastavení>Zabezpečení a přihlášení a v sekci Použít dvoufázové ověření klikněte na upravit. Dále klikněte na Pustit se do toho. V novém okně zvolte možnost Autentifikační aplikace a Další. Zobrazí se vám QR kód nebo číselný kód. 

3. Otevřete autentizační aplikaci v mobilní telefonu a buď touto aplikací kód naskenujte přímo z obrazovky ne jej zadejte ručně. V aplikaci vám přibyde váš facebook účet. 

4. V nastavení facebookového profilu klikněte na tlačítko Další a do připravených políček zadejte ověřovací kód z aplikace a klikněte na Další. 
Vše by mělo být nastaveno. 

Po tomto nastavení pokaždé, když dojde k přihlášení na váš facebookový profil budete vyzvání k zadání ověřovacího kódu. Stačí tak otevřít aplikaci a kód přepsat při přihlášení. 

Samozřejmě můžete konkrétním prohlížečům nastavit, že ověřovací kód nebude vyžadován. Toto nastavení způsobí, že ověření pomocí kódu bude vyžadováno pouze v případě, že se budete přihlašovat z cizího zařízení (počítače, prohlížeče). Případný útočník tak nebude schopen se vzdáleně do vašeho profilu přihlásit. 
 
Zodpovídá: Ing. Dominik Marek
Vytvořeno / změněno: 25.5.2018 / 25.5.2018
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze