Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vicemistr celostátní soutěže Učeň instalatér 2018 je z jihlavské stavebky

Vicemistr celostátní soutěže Učeň instalatér 2018 je z jihlavské stavebky
Střední škola stavební Jihlava dosáhla zatím největšího úspěchu v historii celorepublikové soutěže Učeň instalatér. Ve 21. ročníku této soutěže vybojoval Jan Smejkal z jihlavské stavebky druhé místo v republikové konkrenci. Celostátní finále soutěže se v letošním roce uskutečnilo 25.–26. 4. 2018 v Brně v pavilonu „P“ brněnského výstaviště na stánku Cechu topenářů a instalatérů.
 

 
 

Do celostátního kola postoupili za Kraj Vysočinu dva žáci SŠ stavební Jihlava – Jan Smejkal a Pavel Mrkvička. V souladu s propozicemi soutěže museli všichni soutěžící prokázat teoretické znalosti, formou testu na počítači, i praktické dovednosti – pájení a lisování mědi, sváření plastů, sváření oceli, kompletace umyvadla, kompletace závěsného systému Geberit-Duofix. „Po sečtení všech bodů za teoretickou i praktickou část soutěže vypuklo v týmu z Kraje Vysočina obrovské nadšení. V celkových výsledcích skončil Jan Smejkal na 2. místě, družstvo Střední školy stavební Jihlava celkově na třetím místě ze všech zúčastněných škol. A ještě jeden úspěch musím připomenout. Pavel Mrkvička byl úplně nejlepší v teoretické části soutěže,“ sdělil podrobnosti k úspěchu jihlavských žáků ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman a dodal: „Gratulujeme našim reprezentantům Janu Smejkalovi a Pavlu Mrkvičkovi a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy i Kraje Vysočina.“

 

Celorepubliková soutěž Učeň instalatér má velmi dlouhou tradici, v roce 2018 se uskutečnil už 21. ročník. Postupem doby se tato soutěž stala nejvýznamnější prezentací instalatérského řemesla a šikovnosti budoucích instalatérů. V současné době je soutěž realizována ve všech krajích, má přesná pravidla a jasná kritéria hodnocení. Harmonogram celé soutěže je sestaven tak, že krajská kola probíhají v únoru a březnu a celorepublikové finále vítězů krajských kol se uskutečňuje na brněnském veletrhu v dubnu. Ve všech krajích probíhá soutěž podle jednotných pravidel a kritérií, soutěžící jsou hodnoceni nezávislou komisí složenou ze zástupců Cechu topenářů a instalatérů a dalších odborníků z oboru.

 

V současné době v Česku vyučuje obor instalatérství 68 škol, ve třetích ročnících je celkem 761 žáků. Soutěže Učeň instalatér se může zúčastnit pouze žák 3. ročníku oboru instalatér, který nemá ukončené žádné jiné středoškolské vzdělání a navíc se soutěže může zúčastnit pouze jedenkrát. Věkový limit účastníka finálového kola je stanoven na 20 let.


Foto: Jan Smejkal (foto nahoře) a Pavel Mrkvička (foto dole) ze SŠ stavební Jihlava

 inst

inst

inst

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2018 / 11.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze