Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina
V pátek 4. května 2018 se v Kamenici nad Lipou uskutečnilo první otevřené mistrovství v orbě Kraje Vysočina. Oráči poměřili své dovednosti na strojích značek Zetor, Kioti, John Deere, New Holland, JCB Fastrac i traktor 3011 hned ve čtyřech disciplínách, a to dvou a tříradličný jednostranný klasický pluh, dvou a tříradličný otočný oboustranný pluh, čtyř a víceradličný pluh a orba historickou technikou. Nejlépe si v regionální konkurenci vedli Tomáš Müller, Karel Mach, Martin Svoboda a Antonín Nevídal.
 

 
 

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina uspořádala SPŠ a SOU Pelhřimov ve spolupráci s Krajem Vysočina, Společností pro orbu ČR, z. s., a dalšími partnery a sponzory.

Jedním z důvodů k uspořádání prvního ročníku otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina byla a je příprava na navazující soutěž 45. ročníku Mistrovství České republiky v orbě, která se v letošním roce bude konat v okolí Kamenice nad Lipou ve dnech 5. - 6. 10. 2018 na pozemcích Zemědělského družstva Kalich. „Domácí SPŠ a SOU Pelhřimov má se soutěžní orbou dlouholeté zkušenosti a odborných soutěží se s traktory ZETOR a JOHN DEERE účastní už od roku 1992,“ uvedl při soutěži ředitel pořádající školy Pavel Hlaváček a pozval přítomné na podzimní klání. Soutěžící přijela do Kamenice nad Lipou podpořit také krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Vysočina je svým charakterem předurčena k zemědělské výrobě a poptávka po odbornících v této oblasti je zde veliká. Proto se snažíme všemožně podporovat a motivovat žáky ke studiu technických a zemědělských oborů na našich školách. Příkladem je projekt Postav si svůj traktor,“ řekla Jana Fialová.

 

orba

orba

  orba

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
        
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.5.2018 / 9.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze