Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Vysočina se pokusí oživit partnerství s italským regionem

Itále
V závěru týdne se pozornost na Vysočině soustředila na návštěvu velvyslance Italské republiky v Praze J. E. Alda Amati. Při setkání s členy Rady Kraje Vysočina došlo na téma oživení partnerské spolupráce s regionem Friuli Venezia Giulia, na nabídku výměny gastronomických zkušeností žáků na středních školách nebo na uspořádání přehlídky italského filmu na Vysočině. Aldo Amati si stihl prohlédnout Telč vč. jejího univerzitního centra, Střední uměleckoprůmyslovou školu v Heleníně, setkat se s podnikateli, navštívit třešťský oděvní podnik Vývoj a designové centrum sklárny Janštejn.
 

 
 

Pokud jde o obnovení partnerství Kraje Vysočina s italským regionem Friuli Venezia Giulia, fungovalo od roku 2006 po dobu čtyř let. První pokus ze strany obou regionů o obnovu partnerských aktivit přišel v roce 2015 během konání Světové výstavy EXPO Milán. Aldo Amati během své návštěvy Vysočiny přislíbil pomoc italské ambasády při oslovení italského regionu se zprostředkováním kontaktů na jeho nové vedení.


Přes nabídku italského velvyslance na sdílení a výměnu gastronomických zkušeností žáků středních odborných škol přišla řada i na Festival italského filmu, který už některá města v České republice realizují. Za aktivitou stojí Italský kulturní institut nabízející promítání filmů přestavených na přehlídce v Benátkách a podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka by mohlo v případě domluvy jít o vítanou související aktivitu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, resp. jejich ozvěn. Je však třeba nabídku probrat s regionálními pořadateli, není jasné, zda by zapadla do koncepce festivalu.

 

Foto: Setkání J.E. Alda Amati s členy Rady Kraje Vysočina

Italský velvyslanec

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2018 / 5.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze