Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Velvyslankyně České republiky v Rakousku navštívila Vysočinu

Velvyslankyně České republiky v Rakousku navštívila Vysočinu
Partnerství škol, přeshraniční spolupráce záchranných služeb, i hledání cest k podpoře výuky německého a českého jazyka v příhraničních oblastech byly jedny z témat návštěvy Kraje Vysočina paní Ivany Červenkové, velvyslankyně České republiky v Rakousku. Představení již fungujících projektů se za přítomnosti Jany Fialové, radní pro oblast školství, mládeže a sportu ujal Libor Fasora, ředitel Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Odborné exkurze v centrále rakouského červeného kříže, nemocnicích i zdravotní škole v Hornu, aktivní účast rakouských zástupců na soutěži první pomoci v Mladé Bříšti jsou jen krátkým výčtem zahraničních aktivit jedné z největších jihlavských škol.
 

 
 

Tématu vzdělávání pedagogů, působení německého lektora na středních školách na Vysočině i popularizaci německého jazyka na českých školách se věnoval Roman Křivánek, ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Education.

 

Odpolední program trávila Její Excelence paní velvyslankyně v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného v sídle Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. „Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj a Kraj Vysočina uzavřeli dohodu o vzájemném zajištění přednemocniční péče na svých územích, nicméně v praxi, především u letecké záchranné služby kvůli rozdílným poskytovatelům, dochází k některým nejasnostem. Věřím, že se nám podaří ve spolupráci s rakouskými partnery i úřady dohlížejícími na letecký provoz všechny tyto nesrovnalosti vyřešit a plnohodnotně rozšířit služby záchranářů pro obyvatele příhraničních oblastí,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Ivana Červenková se ujala úřadu v lednu letošního roku. Před příjezdem do Vídně působila na Ministerstvu zahraničních věcí ČR jako vrchní ředitelka Sekce ministra, ředitelka Kabinetu ministra a zastávala i funkci náměstkyně ministra pro řízení Sekce Úřad ministerstva.


Dolní Rakousko je jedním z partnerských regionů Kraje Vysočina. Spolupráce začala už v roce 2002 a za tu dobu se podařilo uskutečnit desítky společných projektů, do kterých jsou zapojeny nejen školy, ale například také organizace z oblasti kultury v obou regionech.


rak

rak

rak

rak

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2018 / 4.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze