Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Začíná houbařská sezona. Využijte jarní mykologickou poradnu v Muzeu Vysočiny Jihlava

Začíná houbařská sezona. Využijte jarní mykologickou poradnu v Muzeu Vysočiny Jihlava
Letošní jarní slunné dny a svěže zelená příroda lákají k procházkám po lese. Z nich si můžeme odnést první houbařské úlovky, které zaručí jedinečný kulinářský zážitek. „Víte, že v jarním lese můžete najít výtečné houby? Přijďte a nechte se inspirovat přednáškou jihlavského muzea. A pokud si následně nebudete jistí, zda nasbírané houby jsou ty správné, můžete je zanést odborníkům do mykologické poradny,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Už tento pátek 4. května 2018 se v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava uskuteční přednáška Oldřicha Jindřicha s názvem Jarní houby. Pan Jindřich je odborníkem na kuřátkovité houby a zpracování hub, a proto se posluchači mohou těšit i na výborné houbové recepty. V rámci přednášky budou představeny jedlé i nejedlé houby brzkého i pozdního jara. Možná budete překvapeni, jaké množství hub se už nyní dá v lese najít.

 

Zároveň v pondělí 7. května 2018 odstartuje letošní jarní houbařská poradna pro širokou veřejnost. Díky dlouhodobé spolupráci muzea s místním mykologickým klubem bude tato tradiční bezplatná poradna fungovat po celý květen i červen každé pondělí od 16 do 17 hodin v předsálí Muzea Vysočiny Jihlava. „V případě, že vám nebude vyhovovat výše uvedený čas, je možné nechat pokud možno čerstvou a neořezanou houbu s kontaktními údaji a místem nálezu na pokladně muzea v kterýkoliv jiný otevírací den,“ upozornila na jedinečnou možnost identifikace neznámých avšak zajímavých úlovků Jana Fischerová.

 

Na podzim se vášniví houbaři mohou dále těšit na výstavu hub, která se koná pravidelně rovněž v jihlavském muzeu. Konkrétní termín, který je navíc závislý na počasí, najdete v dostatečném předstihu na webových stránkách muzea.


houby

houby

  • zpracováno z podkladů Muzea Vysočiny Jihlava, p. o.
  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2018 / 2.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze