Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Výměna zkušeností mezi našimi a ukrajinskými hasiči pokračuje

Výměna zkušeností mezi našimi a ukrajinskými hasiči pokračuje
Na už fungující meziregionální spolupráci hasičů z Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny navázalo minulý týden nejvyšší vedení hasičů na státní úrovni. Pozvání k návštěvě České Republiky generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR generálmajora Drahoslava Ryby přijal ředitel Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace generál Mykola Oleksandrovyč Čečotkin. Jeden den programu měli ukrajinští hosté možnost na Vysočině zhlédnout v praxi fungování integrovaného záchranného systému, především součinnosti hasičů profesionálních, dobrovolných a Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
 

 
 

Po celou dobu programu hosty doprovázel ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec společně se starostou Krajského sdružení hasičů kraje Vysočina Janem Slámečkou. Vzácnou návštěvu přijal v sídle Kraje Vysočina i hejtman Jiří Běhounek. Po exkurzi na operačním středisku HZS následovala prohlídka sídla a techniky ZZS Kraje Vysočina a společné stanice profesionálních a dobrovolných hasičů v Humpolci. „Jedenáct let trvající partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny se díky zájmu zástupců škol, měst, kulturních sdružení, policistů i hasičů daří naplňovat konkrétními aktivitami, které se mnohdy z odborné výměny zkušeností rozrůstají na úroveň osobních přátelství, což dokazují například právě hasiči,“ shrnul vývoj spolupráce obou regionů hejtman kraje Jiří Běhounek.

 

V loňském roce Kraj Vysočina na Ukrajinu dopravil šest nových plovoucích čerpadel, která jsou určena jednak k čerpání vody do cisternových stříkaček z volně přístupných přírodních zdrojů, ale i k odčerpávání vody ze zatopených prostor. Generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba při své loňské návštěvě na Zakarpatí dodal svým kolegům 10 zásahových obleků.

 

Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 170 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst se rozšiřuje i na Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě nebo Chotěboř. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.


hzs

hzs

hzs

hzs

hzs

hzs

hzs

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2018 / 30.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies