Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Střední školy z Vysočiny se představily v Nitře

Mladý tvorca
Třináct krajských středních škol z Vysočiny má za sebou další velice úspěšnou prezentaci v partnerském Nitranském samosprávném kraji. Koncem dubna se zařadily mezi desítky středních škol ze Slovenské republiky a ukázaly, jak se studuje na Vysočině, a to v rámci veletrhu vzdělávání Mladý tvorca, který je považován za největší svého druhu na Slovensku a každoročně se ho účastní tisíce mladých lidí, ale i firem a specializovaných agentur.
 

 
 

Představení výsledků práce studentů z Vysočiny v Nitranském samosprávném kraji patří k pravidelným přeshraničním aktivitám, které jsou podporovány krajskou samosprávou. Stejně jako i v minulých letech byly v rámci veletrhu, který probíhal na největším slovenském výstavišti Agrokomplex v Nitře, předány dvě ceny hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Za výrobek AirQuality on Budget, tedy za program měřící a vyhodnocující hodnoty CO2 ve vzduchu si cenu hejtmana Kraje Vysočina odváží ze slovenské Nitry Adam Prchal, student 3. ročníku oboru informační technologie, Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou. Za projekt Vzdálené ovládání robotů byla cena hejtmana Kraje Vysočina udělena a předána Janou Fialovou, radní Kraje Vysočina Jurajovi Frolovi z Střední odborné školy, Stará Turá.

 

Pro obrovský ohlas v minulých letech zopakoval Kraj Vysočina v Nitře představení projektů Postav si své auto a Postav si svůj traktor – sportovní  vůz postavený studenty nebo repasovaný traktor ZETOR představily Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava a Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Bystřice nad Pernštejnem.


Mladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorca

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2018 / 28.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies