Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čínská velvyslankyně se na Vysočině zajímala o další možnosti spolupráce s provincií Hubei

Čínská velvyslankyně se na Vysočině zajímala o další možnosti spolupráce s provincií Hubei
Kraj Vysočina dnes navštívila velvyslankyně Čínské lidové republiky v Praze J. E. Ma Keqing. Velvyslankyně se při setkání s krajskou radou zajímala zejména o konkrétní výstupy partnerství Kraje Vysočina a čínské provincie Hubei, o vzájemnou spolupráci v podnikatelské sféře i možnosti výměnných stáží vysokoškolských studentů. Memorandum o spolupráci mezi Krajem Vysočina a čínskou provincií Hubei bylo podepsáno 31. října 2014.
 

 
 

„Spolupráce Vysočiny a provincie Hubei se slibně rozvíjí také v oblasti zdravotnictví. Před dvěma lety absolvovali dva lékaři z Nemocnice tradiční čínské medicíny ve Wuhanu tříměsíční stáž v jihlavské nemocnici, kde se zajímali zejména o fungování emergency. Letos na podzim naopak vyšle Nemocnice Jihlava svého lékaře načerpat znalosti o tradiční čínské medicíně do partnerské nemocnice ve Wuhanu,“ přiblížil spolupráci obou regionů hejtman Jiří Běhounek a doplnil, že aktivnější by si představoval spolupráci mezi podnikatelskými subjekty na obou stranách. „Stává se, že ze strany našich podnikatelů je zájem o spolupráci s čínským partnerem, ale z Číny není adekvátní odezva,“ doplnil zkušenosti některých firem hejtman Běhounek.


Čínská velvyslankyně s doprovodem se v rámci pracovního programu setkala také se zástupci nejvýznamnějších regionálních firem s vazbou na čínský trh – Zall Jihlava Airplanes, s. r. o., ŽĎAS, a. s. a TTS energo, s. r. o. V jihlavské firmě specializující se na konstrukci, výrobu, prodej a údržbu celokovových a kompozitových letadel v kategorii ultralight  a LSA pod značkou SKYLEADER zakončila čínská delegace svůj program prohlídkou provozu a setkáním s vedením společnosti.


čína

čína

čína

čína

čína


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2018 / 25.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze