Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost pro rok 2017 získaly firmy B:TECH, MANN + HUMMEL, Střední průmyslová škola Třebíč a město Žďár nad Sázavou

Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost pro rok 2017 získaly firmy B:TECH, MANN + HUMMEL, Střední průmyslová škola Třebíč a město Žďár nad Sázavou
V sídle Kraje Vysočina se v pondělí 16. dubna 2018 udělovaly Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost za rok 2017. Letošní v pořadí už třetí ročník soutěže přinesl vítězství v kategorii soukromý sektor firmám B:TECH a MANN + HUMMEL, ve veřejném sektoru bodovala u odborné poroty Střední průmyslová škola Třebíč a v kategorii obcí obsadil první příčku Žďár nad Sázavou.
 

 
 

Do třetího ročníku soutěže v oblasti společenské odpovědnosti se letos přihlásilo 29 subjektů. „Cílem soutěže, kterou vyhlašuje Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery, je upozornit a ocenit aktivity v oblasti společenské odpovědnosti a zvýšit prestiž těch, kteří princip společenské odpovědnosti v našem regionu aktivně uplatňují. Odpovědné firmy nebo veřejné subjekty si uvědomují, že nejsou pouze izolovanými jednotkami působícími ve společnosti, ale že dobré vztahy se zaměstnanci, zákazníky a partnery přinášejí další pozitivní efekty a přispívají k žádoucímu rozvoji,“ uvedl při předávání cen hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Koncept oceňování společenské odpovědnosti na regionální úrovni, tzn. udílení Cen hejtmana za společenskou odpovědnost, se v současné době realizuje v pěti krajích v Česku, a to na Vysočině, v Moravskoslezském kraji, Jihomoravském kraji, Plzeňském kraji a Ústeckém kraji.


Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost pro rok 2017 – výsledky:

Kategorie soukromý sektor do 250 zaměstnanců:

1. místo – B:TECH, a. s (Havlíčkův Brod)

Akciová společnost B:TECH je česká inženýrská společnost, která dodává služby v oblasti průmyslové automatizace koncovým zákazníkům po celém světě. Na trhu působí od roku 2000 a za tu dobu vybudovala rozsáhlé know-how v oblasti automatizace a projektového řízení.

2. místo General Logistics System Czech Republik s.r.o. (Jihlava)

Lídr kvality v evropské balíkové přepravě” to je GLS. Její síť složená ze 70 třídících středisek, více než tisícovky dep a 26 tisíc automobilů přepravila v uplynulém roce na 508 milionů balíků. Dceřiná společnost GLS Czech Republic si za své sídlo a hlavní třídící uzel pro ČR zvolila už před 10 lety krajské město Jihlava.

3. místo Houfek a.s. (Golčův Jeníkov)

Společnost Houfek se za více než 25 let své existence vypracovala na špičku v oboru a stala se významným výrobcem dřevoobráběcích strojů v Evropě. Technická jedinečnost, kvalita dílenského zpracování a individuální přístup ke každému zákazníkovi – to jsou důvody, proč dnes vyrábí bezmála tisíc strojů ročně, a vyváží do více než padesáti zemí na světě.


Kategorie soukromý sektor nad 250 zaměstnanců:

1. místo – MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s., MANN + HUMMEL Service s.r.o. (Nová Ves)

MANN+HUMMEL v Nové Vsi zastupuje výrobní společnost MANN+HUMMEL CZ a centrum sdílených služeb MANN+HUMMEL Service. Výroba v Nové Vsi se zaměřuje na filtrační systémy a plastové komponenty převážně pro evropský automobilový průmysl. Centrum sdílených služeb zajišťuje služby v oblasti vývoje, nákupu, IT, HR, účetnictví a řadě dalších v České republice i po celém světě.

2. místo První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. (Velká Bíteš)

PBS Velká Bíteš je hi-tech výrobce, který ve vlastním provozu zajišťuje vývoj, výrobu a testování letecké techniky. Je také přední evropskou slévárnou přesného lití, dodavatelem galvanických povrchových úprav, vysoce přesného obrábění a zařízení pro separaci kapalin. Nabízí výrobky a služby vysoké technické kvality s vysokou spolehlivostí.

3. místo ICOM transport a.s. (Jihlava)

Dopravní společnost ICOM transport významně přispívá k mobilitě obyvatel Kraje Vysočina. Ekologické vozy poskytují cestujícím bezpečí a komfort. V barvách společnosti křižuje celou Evropu také 350 kamionů.

 

Kategorie veřejný sektor - obce:

1. místo – Žďár nad Sázavou

Městský úřad Žďár nad Sázavou je Otevřený Profesionální Úřad. Snaží se být úřadem, který je otevřený potřebám svých klientů a zaměstnanců. Místem, kde se setkáte s profesionálními a vstřícnými lidmi, kde trvale usilují o zlepšování služeb, které poskytují.

2. místo Třebíč

Město Třebíč spoluprací komunálních politiků, svých zaměstnanců a veřejnosti tvůrčím způsobem dbá o všestranný rozvoj svého území.

3. místo Humpolec

Město Humpolec leží na strategickém místě v těsné blízkosti dálnice D1, uprostřed cesty mezi Prahou a Brnem. Počet obyvatel Humpolce přesahuje 10 000, k Humpolci patří i 9 místních částí. Město Humpolec se snaží o to, aby jeho občané byli informováni o dění na radnici a v příspěvkových organizacích, pořádá veřejná projednání s občany. Stálou aktivitou je také zvelebování města. Podporuje také činnost spolků prostřednictvím dotačního programu města a přispívá i na opravu fasád ve vybraných částech města.


Kategorie veřejný sektor - ostatní:

1. místo – Střední průmyslová škola Třebíč

SPŠ Třebíč je perspektivní odborná škola – regionální centrum technického vzdělávání, které má velkou podporu zřizovatele. Vyvážená vzdělávací koncepce připravuje žáky pro aktivní vstup na trh práce i k dalšímu vzdělávání.

Motto školy zní:

Každý náš žák může být uznávaným odborníkem či vyhledávaným řemeslníkem. Kvalitní výuka, výborní učitelé, příjemné prostředí, spolupracující rodiče a motivovaný žák jsou klíčem k úspěchu.

2. místo Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace

Zoologická zahrada Jihlava chová, rozmnožuje a prezentuje živočichy, se zvláštním zřetelem na záchranu ohrožených druhů. Pečuje o přírodní areál, ve kterém vytváří vhodné prostředí pro odpočinek, kulturní vyžití a výchovu veřejnosti k ochraně přírody.

3. místo Gymnázium Chotěboř

Gymnázium Chotěboř nechce být jen továrnou na vzdělání, ale poskytujeme prostor pro individuální růst při řadě školních a volnočasových aktivit.

  

Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost uděluje Kraj Vysočina ve spolupráci se Sdružením  pro oceňování kvality za podpory patrnerů: Krajské hospodářské komory  Kraje Vysočina, CZESHA – Unie školských asociací ČR, KOUS Vysočina, z. s., a Vysočina Education, p.o. 

Už nyní se začíná připravovat v pořadí čtvrtý ročník Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost, který by měl být vyhlášen v listopadu letošního roku, s termínem zaslání přihlášek do konce ledna 2019.

 

odpo

odpo

 

Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost pro rok 2017 získaly firmy B:TECH, MANN + HUMMEL, Střední průmyslová škola Třebíč a město Žďár nad Sázavou

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.4.2018 / 16.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies