Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Životní prostředí Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe
Kongresový sál sídla Kraje Vysočina včera zaplnilo na 120 zástupců samospráv, úředníků odpadového hospodářství obcí, školních koordinátorů a realizátorů ekologické výchovy. Všichni se účastnili druhého ročníku konference zaměřené na příklady dobré praxe z oblastí předcházení vzniku odpadů a využití vytříděných odpadů.
 

 
 

V předsálí kongresového sálu účastníky konference uvítala výstava mapující deset let projektu kraje na úklid odpadků podél silnic s názvem Čistá Vysočina a nová kolekce recyklované módy střední uměleckoprůmyslové školy z Helenína. Vedle „domácích“ se o své zkušenosti přijeli podělit i zástupci z okolních krajů a z kolektivních systémů, se kterými kraj dlouhodobě spolupracuje. Po představení prvního bezobalového obchodu v Jihlavě zazněly tipy na snadné vyhledávání opraváře prostřednictvím webového portálu Opravárna a na zapojení široké veřejnosti do zpětného odběru elektrospotřebičů a baterií. Inspirující byly informace o re-use systémech města Brna nebo kompostování potravinových zbytků ve školních jídelnách v Pardubicích. Možnosti třídění bioodpadu v místě jeho vzniku doplnila prezentace o mobilním třídění odpadů na festivalech.

 

Odpoledním blok začal přehlídkou vzdělávacích aktivit pro školy. Poté zástupce České zemědělské univerzity přednesl závěry ze studie environmentálního přínosu využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Jednotlivé firmy představily mechanismy zpracování vytříděného papíru, nápojových kartonů, autoskel i paletu výrobků vyrobených z těchto recyklovaných materiálů - od proložek na vajíčka, po stavební desky z nápojových kartonů. Na závěr konference zazněla informace o aktuálně vyhlášeném dotačním programu kraje s názvem Odpady 2018.

 

Konference naplňuje cíle Programu na předcházení vzniku odpadů i Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 v oblasti vzdělávacích aktivit.

 

  •  Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.4.2018 / 11.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies