Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

eHealth

Mobilní verze webu

Na největší tuzemské internetové konferenci představuje Kraj Vysočina přístupy k eHealth – elektronickému zdravotnictví

ISSS
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek představil na největší tuzemské odborné konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové soubor opatření a projektů připravovaných pod vedením Kraje Vysočina v oblasti eHealth.“Aktuální a pro nás nyní zásadní je projekt NIX-ZD. Pod těmito třemi písmeny se skrývá praktická přeshraniční výměna zdravotnických dat pacientů států EU s tím, že centrem zájmu je klient a jeho základní data o historii zdravotního stavu,“ říká hejtman Kraje Vysočina a předseda Komise Rady Asociace krajů ČR pro IT ve veřejné správě Jiří Běhounek.
 

 
 

Projekt výměny základních zdravotnických informací o pacientech v rámci EU je nyní ve fázi finalizace implementace informačního systému. Do ostrého provozu by měl být uveden už v polovině letošního roku. Pokud bude informační systém Národního kontaktního místa pro eHealth pro Českou republiku schválen se strany zástupců ostatních členských států do ostrého provozu, bude připravena infrastruktura pro výměnu nejen pacientského souhrnu občanů ČR, ale do budoucna i eReceptů a třeba i dalších eHealth služeb. „Výhodou této aplikace je především minimálně dvoujazyčné sdílení primárních informací o zdravotním stavu pacientů napříč EU. Tato služba by v budoucnu měla být součástí Portálu občana, připravovaného ministerstvem vnitra. V rámci této služby by občané měli dostat možnost prohlédnout si svůj pacientský souhrn, pokud je tedy k dispozici. Základní struktura pacientského souhrnu je v současné době zaváděna do legislativy a bude nyní na poskytovatelích zdravotních služeb, zda se rozhodnou implementovat ho do svých systémů upozorňuje na současný stav vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec.

 

Vedle nejsledovanějšího IT aktivit Kraje Vysočina souvisejících s řešením eHealth byl pod hlavičkou Kraje Vysočina představen společný spolek krajů Vysočina, Zlínského a Nového Města na Moravě s názvem Bison. Tento spolek má za sebou roční spolupráci, jejím výsledkem je licence zatím čtyř softwarových řešící řízení příspěvkových organizací, evidenci smluv nebo problematiku sociální sféry. Prostor v rámci konference Internet ve státní správě a samosprávě dostala i spolupráce Kraje Vysočina s Tchaj-wanem, projekt „Kraje pro bezpečný internet“, a další IT aktivity realizované Krajem Vysočina.

 

 Foto: Kraj Vysočina

Hejtman Kraje  Vysočina Jiří Běhounek při demonstraci praktické využitelnosti eReceptu.

ISSSISSSISSS

  • Klára Jiráková, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2018 / 9.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > eHealth

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze