Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žákyně z Jihlavy zářily na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018

Žákyně z Jihlavy zářily na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018
Žákyně OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se zúčastnily finále kadeřnické a kosmetické soutěže na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018. Všechny soutěžní kategorie se nesly v duchu Mystic gothic. V kategorii „Účesová tvorba“ skončila Ludmila Valtrová studentka 3. ročníku obor kadeřník na úžasném druhém místě. Simona Vítů studentka 3. ročníku obor kosmetička v kategorii „Make-up“ obsadila krásné a zasloužené sedmé místo. Juniorský pohár veletrhu a s ním i první místo získala v kategorii „Nail-art“ téměř nepřekonatelná Adéla Míková studentka 3. ročníku obor kosmetička. „Zodpovědná příprava se opravdu vyplatila. Ani jedna z našich soutěžících se v republikovém srovnání neztratila a všechny s přehledem potvrdily dosavadní skvělé výsledky ve všech zastoupených kategoriích,“ řekl Libor Fasora, ředitel OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.
 

 
 

Do pražského finále postoupily žákyně ze soutěže Kalibr cup, která se konala v únoru v Lanškrouně. V kategorii „Účesová tvorba“ skončila na přehlídce World of Beauty and Spa v Praze Ludmila Valtrová na druhém místě. Simona Vítů v kategorii „Make-up“ potvrdila zasloužené umístění z Lanškrouna. A ocenění nejvyšší a s ním i první místo obhájila v kategorii „Nail-art“ talentovaná Adéla Míková. Celý program na jednotlivých pódiích sledovalo po celý den několik tisícovek diváků.


„Všichni museli uznat, že dovednosti našich kadeřnic a kosmetiček ze středních škol jsou na vysoké úrovni. Navíc prestiž akce World of Beauty and Spa dokreslovali členové nezávislé profesionální poroty. A sešly se opravdu populární hvězdy kadeřnického a kosmetického světa,“ doplnil Libor Fasora. Nešlo však jen o první místa a žádané umístění na stupních vítězů. Důležité bylo také srovnání v rámci středních odborných škol celé České republiky a cenné byly profesionální rady, které všechny soutěžící posunou dopředu v jejich budoucím oboru. V jejich výkonech i v jejich motivaci.


Libor Fasora: Za sebe bych chtěl poděkovat nejen všem šikovným soutěžícím z naší školy a jejich trpělivým modelům. Obrovský dík si také zaslouží dospělí, kteří mají hlavní podíl na úžasném úspěchu naší školy. Umístění „na bedně“ vždy pochopitelně potěší všechny. Ty, které úspěch zažily, ty, kteří ho viděli z přímého přenosu a mohli sdílet radostné úsměvy i slzy štěstí. Všem, kteří vymýšleli, připravovali a koordinovali celý úspěch, často i na úkor svého volného času. Poděkování patří partnerské škole SUPŠ z Helenína, která opět velmi ochotně zapůjčila modely. Vždyť o úspěchu rozhodují detaily, kterými může být nejenom správně přeložený jediný vlas, jeden krátký tah štětcem, ale také soulad šatů mezi našimi modelkami. A že to u nás na Vysočině opravdu umíme a takové detaily vnímáme, dokresluje i třetí místo Lukáše Vlčka z OA a HS Třebíč v kategorii „Účesová tvorba“. Jedním slovem to byl pro celý Kraj Vysočina a pro odborné školství v tomto regionu velmi úspěšný den. Navíc to byl opět obrovský zážitek a pozitivní motivace směrem k další práci. K práci, která má skutečně smysl. A takto to musí vnímat žáci i jejich učitelé. Takto to musí vidět i vnímat ředitel, který je nadšený ze společné práce, ze společného úspěchu a ze společného vítězství. Jsem rád, že jsem u tohoto úspěchu mohl být přítomen. Díky všem.  

Žákyně z Jihlavy zářily na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2018 / 22.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze