Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?

Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?
Sluch, sluchové vady a možnosti korekce sluchu v seniorském věku jsou otázky, které řeší nejen senioři, ale celá řada odborné i laické veřejnosti napříč společenským spektrem. Světová zdravotnická organizace WHO vyhlásila na 3. března mezinárodní den sluchu a v tomto období se v České republice konala celá řada osvětových aktivit za účelem podpořit osoby s poruchou sluchu v jejich nelehké situaci. V minulém týdnu se v sídle Kraje Vysočina uskutečnila přednáška Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?, kterou navštívilo téměř padesát zájemců o danou problematiku.
 

 
 

Přednáška byla realizována pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka, který si sám přednášku vyslechl a o citovanou oblast se velmi zajímal. Účastníci z řad pracovníků zařízení sociálních služeb, seniorů a celé řady odborníků využili příležitost a aktivně diskutovali s odborníky z praxe.


Úvodní část přednášky vedla doktorka Olga Bendová, primářka Sluchového centra Praha, která posluchače seznámila s tím, jak pracuje sluchové ústrojí a jeho specifika v seniorském věku. Naučila přítomné rozpoznat sluchovou vadu a jak postupovat při řešení korekce sluchu. Upozornila na velmi důležitou oblast, kterou je komunikace se seniorem se sluchovou vadou.


Ve druhé části přednášky vystoupil Pavel Strnad, zástupce firmy REJA, který přítomné seznámil s novinkami v oblasti kompenzačních pomůcek pro seniory se sluchovou vadou a audiopomůcek. Každý zájemce si tak mohl prohlédnout nejnovější technické novinky pro zlepšení sluchu.


Přednáška byla realizována za účelem seznámení s nově vznikajícím projektem s názvem „Rehabilitace hlasu, sluchu a polykání osob v seniorském věku“, kterým se jeho realizátoři budou snažit zlepšit kvalitu života osob s obtížemi hlasu, sluchu a polykání.


sluch

sluch

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2018 / 16.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze