Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sezóna akcí lesní pedagogiky opět začíná

Sezóna akcí lesní pedagogiky opět začíná
Ve čtvrtek 15. března zahájil krajský odbor životního prostředí a zemědělství v sídle Kraje Vysočina sérii akcí lesní pedagogiky. Ve spolupráci s Nadací dřevo pro život a jeho ředitelem Stanislavem Polákem a zástupci společnosti Kronospan Rostislavem Stráníkem a Vladimírou Popelářovou se mohli pozvaní žáci seznámit s interaktivními ukázkami činnosti lesních pedagogů. Lesní pedagogové přiblížili 26 dětem z jihlavské ZŠ Seifertova formou kvízů a interaktivních ukázek práci lesníků, kteří se starají o sběr šišek, zalesňování – výsadbu sazenic, výchovu mladých stromků formou prořezávek a probírek, oplocování listnatých dřevin z důvodu ochrany před okusem zvěře, práce s motorovou pilou nebo přibližování dříví koněm.
 

 
 

Společnost Kronospan prezentovala svou výrobu dřevěných desek, plovoucích podlah, obkladů, laminátů, obkladových panelů a OSB desek konkrétními ukázkami. Nadace dřevo pro život podporuje dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití, a tím chrání naše neobnovitelné zdroje i pro další generace. Děti se po interaktivní přednášce rozdělily do šesti skupin a soutěžily v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.


Na dřevěných deskových stromcích jsme viděli namalovanou lesní zvěř, plody stromů, houby, lesní techniku a práci lesníků. Na závěr akce gesční radní odboru životního prostředí a zemědělství Martin Hyský poděkoval dětem za aktivní účast, pochválil je, že všichni chodí do lesa, neodhazují zde odpadky, vědí, co všechno se vyrábí ze dřeva a odměnil je dárky.

dřevo

dřevo

drřevo

dřevo

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2018 / 16.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze