Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Propojený svět aneb místo, kde se potká teorie s praxí. Zn.: online

Propojený svět aneb místo, kde se potká teorie s praxí. Zn.: online
Kraj Vysočina ve spolupráci s krajskými technickými středními školami a podnikateli v technických a IT oborech rozjíždí nový on-line projekt, který jednoduše propojí zvídavé studenty, profesionály z nejrůznějších oborů a učitele, kteří chtějí přinášet praktické poznatky do výuky. „Propojený svět je projekt založený na jednoduchém principu facebookové skupiny, kde se studenti mohou zeptat odborníků na věci, které je zajímají, a to bez nutnosti dlouhého vyhledávání kontaktů nebo osobní návštěvy,“ upřesňuje Václav Jáchim z krajského odboru informatiky. FB skupina bude primárně určena pro studenty technických škol, do budoucna se dá v případě zájmu očekávat rozšíření témat i na další dovednosti a znalosti potřebné v podnikatelském prostředí.
 

 
 

Přihlášení do FB skupiny je dobrovolné a už nyní ji sdílí čtyři technické školy na Vysočině – v Jihlavě, Třebíči, Žďáře nad Sázavou a Pelhřimově. „Vidíme v této formě vzájemné komunikace velký potenciál. Bez složitého organizování společných setkání nebo školení se budou jednoduše sdílet informace, propojí se studenti s podnikateli s možností návazných aktivit, jako jsou brigády, seminární práce nebo později nabídka pracovního místa nebo obchodního vztahu. To vše s minimálními finančními náklady,“ řekl Václav Jáchim, který upřesnil, že prioritně bude skupina zaměřena například na tvorbu webových stránek, sítě a hardware, programování, kyberbezpečnost, 3D grafiku, účetnictví, prezentační dovednosti apod. Úspěch této aktivity je založen zejména na aktivní účasti studentek a studentů, jen na jejich dotazech bude záležet, zda propojený svět bude mít smysl.

 

Právě pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak školní teorie funguje v praxi, jaké jsou nejnovější trendy v technických oborech nebo potřebují poradit od profesionálů, je určena nová facebooková skupina.


Vstupte s námi do Propojeného světa! 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.2.2018 / 22.2.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze