Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku
V závěru minulého týdne odcestovala delegace z Kraje Vysočina vedená hejtmanem Jiřím Běhounkem do Minské oblasti Běloruska. Hlavním účelem zahraniční cesty bylo zhodnocení dosavadní spolupráce obou regionů a představení plánovaných aktivit pro letošní rok. „Diskutovali jsme například možnost opakovaných stáží běloruských lékařů a zdravotních sester v našich nemocnicích, užší spolupráci v oblasti integrovaného záchranného systému nebo podporu hokejových talentů,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Minská oblast Běloruska se stala partnerským regionem Vysočiny v září roku 2014.
 

 
 

Hejtman Jiří Běhounek se v průběhu pracovní cesty setkal s novým předsedou partnerského regionu Anatolijem Isačenkem, kterému zároveň adresoval pozvání na Vysočinu. Obě strany se mimo jiného dohodly na pokračování prázdninových hokejových kempů pro mladé běloruské hokejisty v Pelhřimově nebo na podpoře studentů bohemistiky a jejich možné studijní cesty na Letní žurnalistickou školu do Havlíčkova Brodu. Kraj Vysočina se mimo jiné zavázal spolupracovat s Katedrou bohemistiky. Součástí programu bylo také společné jednání a diskuse zástupců hospodářských komor o konkrétní spolupráci a výměně kontaktů v této oblasti.

 

„Při přípravě a během samotné pracovní cesty nám byla poskytnuta maximální součinnost a podpora ze strany obou diplomatických zastoupení, jak Velvyslanectví České republiky v Bělorusku, tak i Velvyslanectví Běloruska v České republice. Oba velvyslanci Milan Ekert a Valery Kurdyukov se programu také osobně účastnili,“ doplnila koordinátorka cesty Kateřina Svobodová z odboru sekretariátu hejtmana.


BLR

BLR

BLR

BLR


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2018 / 20.2.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze