Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Kraj aktualizuje rodné listy všech svých nemovitostí

budova
Do konce příštího roku chce Kraj Vysočina mít aktuální energetické údaje budov. „Na seznamu krajského nemovitého majetku figuruje více než 850 budov. Cílem této plánované aktivity je rozšířit soubor informací v evidenci krajského nemovitého majetku o aktuální informace mající vliv na hospodaření s energiemi v jednotlivých budovách, aktualizovat informace nejen o jejich stavebním profilu, technickém zabezpečení, ale také o jejich energetické náročnosti,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. Agendu pro Kraj Vysočina provede Energetická agentura Vysočiny, která se přihlásila do výběrového řízení s nejnižší nabídkovou cenou.
 

 
 

V případě Kraje Vysočina půjde ve výsledku o jeden ze základních kroků v rámci plánovaného zavedení certifikátu ISO 50 001 pro energetický management.

 

Současná účetní hodnota nemovitostí v majetku Kraje Vysočina je 14 miliard korun. Za touto položkou, která však nebude součástí pasportizace se skrývají krajem vlastněné veřejné budovy jako např. nemocnice, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, ale i sídlo Kraje Vysočina, všechny hrady i zámky  ve správě Kraje Vysočina vč. národní kulturní památky Zámku Třebíč, kde sídlí Muzeum Vysočiny Třebíč a je stavebně součástí areálu Baziliky sv. Prokopa zapsané na seznam UNESCO. Je ovšem potřeba podotknout, že zákon o účetnictví oceňuje kulturní památky, sbírky muzejní povahy, předměty kulturní hodnoty a církevní stavby, pokud není známa jejich pořizovací cena, ve výši 1 koruny.  

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2018 / 31.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies