Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zájem škol o krajskou poznávací soutěž se téměř ztrojnásobil. Děti poráží dospělé ve znalostech o Vysočině

Poznej Vysočinu 2015
Už devátý ročník vědomostní soutěže pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu začne zítra školními koly. Aktuálně je přihlášeno 85 škol z celého regionu. „Před devíti lety jsme začínali s třemi desítkami přihlášených škol. Už loni jsme se přehoupli přes osmdesátku přihlášených, domnívali jsme se, že jsme na hranici zájmu a opět jsme příjemně překvapeni,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. I přesto, že z každé přihlášené školy postoupí do celokrajského březnového kola pouze dva nejlepší, musí Kraj vyblokovat na velké finále pro 170 soutěžících všechny kongresové místnosti svého sídla v Jihlavě.
 

 
 

Víte, která nerostná surovina se těží v lokalitě Rožínky, který plod dal podobu jedné z částí krajského znaku nebo kdo byl prvním hejtmanem Kraje Vysočina? Podobně formulovaných soutěžních otázek budou muset stovky žáků základních škol a víceletých gymnázií už zítra zodpovědět třicet. „Test připravený k prověření jejich regionálních znalostí vzniká několik týdnů a podílí se na něm lidé napříč celým krajským úřadem, tak aby jeho zacílení bylo rozmanité a prověřilo rozsah znalostí o regionu,“ prozradila Jana Fialová.


Za devět let pořádání soutěže prošlo finálovými koly 1204 žáků, někteří i opakovaně. „V soutěži si žáci v žádném případě nevystačí pouze s regionálními znalostmi, které jsou součástí běžné školní výuky. Především finálové kolo vyžaduje dokonalejší přípravu. Stává se, že soutěžící překvapují své rodiče rozsahem načtených znalostí a nás pořadatele svými podrobnými odpověďmi na otevřené otázky,“ popisuje Kateřina Svobodová, která soutěž připravuje. Odměnou pro čtyři desítky nejlepších bude, stejně jako v minulých letech, poznávací zájezd do Prahy s originálním  programem vč. toho kulturního.


Partnerem soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti PSJ a NET4GAS.


PSJ NET4GAS
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2018 / 31.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze