Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Krajská záchytka pokračuje bez změny provozovatele

Protialkoholní záchytnou službu budou i nadále pro Kraj Vysočina smluvně zajišťovat Služby města Jihlavy. Kraj Vysočina tomuto dosavadnímu provozovateli počínaje únorem 2018 navýší sjednanou odměnu o zákonem povolených 10% tedy o 40 tisíc měsíčně. „Toto oboustranně přijatelné řešení bylo jednou ze zvažovaných variant,“ uvedl dnes po jednání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Kraj Vysočina řešil provozovatele krajské záchytky od podzimu minulého roku, kdy ten současný - Služby města Jihlava vypověděl stávající smlouvu. Na vypsanou veřejnou zakázku na nového provozovatele nereagoval žádný zájemce, a to i přesto, že Kraj Vysočina avizoval, že je připraven s ohledem na aktuální legislativní prostředí, respektovat realistické navýšení úhrady za tuto službu. Kraj aktuálně řeší budoucí umístění záchytné služby v souladu s novou vyhláškou. „Provoz protialkoholní záchytné služby nebyl a není ohrožen. Fakt, že jsme byli připraveni realizovat provoz stanice prostřednictvím  vlastní příspěvkové organizace svědčí o věcném a odpovědném přístupu k řešení vzniklé situace,“ upozornil Vladimír Novotný.

 

Smluvním provozovatelem Protialkoholní záchytné stanice v Kraji Vysočina byly od roku 2013 Služby města Jihlava (SMJ). Podle smlouvy z roku 2013 se Kraj Vysočina zavázal každoročně SMJ uhradit za poskytnuté zdravotní služby záchytné stanice pět miliónů korun, SMJ náležel i veškerý uhrazený nebo vymožený poplatek za užití služeb ve výši 4000 korun za záchyt. Na záchytce končí nejčastěji lidé, kteří kvůli opilosti ohrožují sebe nebo své okolí. Nejčastější skupinou jsou nemajetní lidé často bez domova. Současná kapacita krajské záchytky v Jihlavě je 12 lůžek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.1.2018 / 30.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies