Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na bystřickém gymnáziu si našla nové spolužáky Shartam z Thajska

V tichosti bez jakékoli velké pozornosti od září na gymnáziu v Bystřici nad Pernštějnem studuje Shartam z Thajska. Její přítomnost neunikla kolegům z Českého rozhlasu Vysočina. Sympatická exotická spolužačka pro jejich posluchače prozradila, že hledala příležitosti studia v zahraničí, nabídka z České republiky jí přišla zajímavá, navíc naše republika nepatří k obvyklým destinacím, kam jezdí zahraniční studenti za zdokonalováním angličtiny. Shartam je první zahraniční studentkou, která si pro svou stáž vybrala Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem.
 

 
 

Shartam, která navštěvuje sextu, si nejdříve musela zvyknout na zimu,  v Thajsku neklesají obvykle pod 20 stupňů Celsia, další odlišností je společné studium dívek a chlapců v jedné třídě, to považuje za sympatické. Předměty, které se na gymnáziu vyučují v angličtině bez problémů zvládá, ale například v matematice musí pracovat samostatně. Pokud jde o český jazyk, je Shartam velice učenlivá, za první půlrok obstojně rozumí a v základních frázích je už schopna konverzovat se svými novými kamarády.


Výměnné zahraniční pobyty má Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem podle slov ředitele Milana Hanáka pravidelně každé dva roky. „V rámci dlouhodobé spolupráce s gymnáziem v partnerském německém městě Crimmitschau připravujeme pravidelně týdenní akci pro zhruba 25 studentů,“ říká Milan Hanák a doplňuje, že v tomto školním roce absolvovala jedna studentka pobyt v Kanadě, kde složila i maturitní zkoušku. Stále narůstá počet absolventů gymnázia, kteří odchází na vysokou školu do zahraničí. Preferují většinou Velkou Británii. Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem vyučuje cizí jazyky metodou CLIL, v rámci které je vyučován obsah nejazykového předmětu v cizím jazyce a současně jsou rozvíjeny hlubší jazykové kompetence. Škola se navíc na konci ledna připravuje na pobyt zahraničních studentů z osmi zemí Indonésie, Brazílie, Číny, Ukrajiny, Indie, Pákistánu, Turecka a Ruska. Projekt "EDISON" je zaměřen na výchovně vzdělávací činnost v rámci multikulturní spolupráce.


V současné době se na krajském Gymnáziu Bystřice nad Pernštejnem vzdělává 316 žáků ve 12 třídách.


Zpráva vznikla s využitím materiálů ČRo Vysočina a Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2018 / 19.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze