Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výběr střední školy jasně určuje zajímavé uplatnění v oboru a výše budoucí mzdy

Výběr střední školy jasně určuje zajímavé uplatnění v oboru a výše budoucí mzdy
Tisícovka žáků z 57 základních škol na Vysočině se na konci minulého roku účastnila průzkumu, který vyhodnotil jejich motivaci pro výběr středoškolského studia. Výsledky potvrdily globální trend - mladí lidé si volí budoucí povolání podle jeho atraktivity a výše budoucího platu. Z průzkumu vyplynulo, že největší zájem mají oslovení žáci devátých tříd o studium elektrotechniky a IT, zdravotnictví a strojírenství.
 

 
 

Zatímco více než 71 % žáků mířících na učební obory chce po ukončení studia zůstat v Kraji Vysočina, budoucí maturanti z 58 % počítají s odchodem z regionu. Důvodem je chuť pokračovat ve studiu na vysoké škole nebo se věnovat cestování," komentuje výsledku průzkumu společnosti CEEC Research pro společnost Cooper Standard radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Při volbě budoucí střední školy je pro současné deváťáky zásadní získání odborných znalostí a dovedností pro budoucí zaměstnání, po ukončení školy nalezení dobré práce v oboru a dobré finanční ohodnocení. Zásadní pro ně není tradice oboru v rodině, ubytování na domově mládeže nebo přivýdělek v rámci odborného výcviku.

 

Pro Kraj Vysočina jsou důležité také informace o informačních zdrojích, ze kterých mladí lidé o školách čerpají informace - rozhodující je návštěva konkrétní školy např. formou dne otevřených dveří, reference starších studentů vybrané školy nebo přehlídky škol na veletrzích, nemoderní je pro ně forma distribuce letáků nebo inzerce v médiích.


Jako jeden z hlavních důvodů pro odchod z Vysočiny uvádí mladí lidé také nedostatek zábavy a nedostatek pracovních příležitostí v oboru.

S výsledky průzkumu společnosti CEEC Research pro společnost Cooper Standard bude Kraj Vysočina pracovat a zohlední je při realizaci podpůrných PR aktivit svých středních škol, bude je prezentovat na pracovních jednáních se zaměstnavateli a seznámí s nimi i zástupce hospodářské komory a profesních svazků.

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 123

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.1.2018 / 18.1.2018 | Zveřejnit od: 18.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze