„Nezájem současného provozovatele nás překvapil o to více, že sice nezávazně, ale deklaroval zájem o další spolupráci. Zájem byl pochopitelný, neboť Služby města Jihlavy mají s provozem záchytky mnoho zkušeností, mají nasmlouvány kvalifikované lékaře i nezdravotnický personál. Z naší strany byla spolupráce hodnocena velice pozitivně. Vyšší finanční nároky na provoz záchytky všech eventuálních zájemců o spolupráci jsme byli připraveni respektovat,“ dodává Vladimír Novotný. Podle jeho slov by případné opětovné vypsání veřejné zakázky by bylo spojeno s oslovením více potenciálních zájemců. Ke které ze zvažovaných budoucích variant řešení budoucího provozovatele se Kraj Vysočina přikloní bude jasné do několika dnů max. týdnů. Situaci s provozováním tohoto zařízení v praxi komplikuje platnost nového zákona, který záchytky klasifikuje jako zdravotnická zařízení s veškerou odpovědností končící na bedrech krajů. Kraj Vysočina se hlásí k poskytování této služby především proto, že klienti by nakonec končili na urgentních příjmech krajských nemocnic, které jsou prioritně určeny k jiným zákrokům.
Smluvním provozovatelem Protialkoholní záchytné stanice v Kraji Vysočina byly od roku 2013 Služby města Jihlava (SMJ). Podle smlouvy z roku 2013 se Kraj Vysočina zavázal každoročně SMJ uhradit za poskytnuté zdravotní služby záchytné stanice pět miliónů korun, SMJ náležel i veškerý uhrazený nebo vymožený poplatek za užití služeb ve výši 4000 korun za záchyt.
Kraj Vysočina v žádném případě neuvažuje o zrušení služby Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě. Na záchytce končí nejčastěji lidí, kteří kvůli opilosti ohrožují sebe nebo své okolí. Nejčastější skupinou jsou nemajetní lidé, často bez domova a také cizinci.
Současná kapacita krajské záchytky v Jihlavě je 12 lůžek.
Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze