Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Skončila průběžná část soutěže S Vysočinou do Evropy. Už podeváté usilují středoškoláci o pobyt ve Velké Británii

Skončila průběžná část soutěže S Vysočinou do Evropy. Už podeváté usilují středoškoláci o pobyt ve Velké Británii
Ve čtvrtek 11. ledna 2018 byla ukončena průběžná část 9. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy určená žákům středních škol v našem kraji. Úkolem soutěžících bylo odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění nebo významné osobnosti a události související s naším regionem. Při hledání správných odpovědí uplatnili soutěžící dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka. Průběžná část se odehrávala na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz. Finále rozhodne o trojlístku vítězů, které Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

V soutěži bylo registrováno 272 soutěžících z 21 středních škol. Maximální možný počet bodů získaných v jednotlivých kolech průběžné části činil 21. Mezi finalisty letošního ročníku postoupili řešitelé, kteří dosáhli alespoň 74 bodů. Nejvyššího počtu 105 bodů, který mohli soutěžící v pěti kolech získat celkem, dosáhli 3 řešitelé. Do finále soutěže postoupilo 32 soutěžících.

 

Dvoukolové finále se bude konat v pondělí 19. 3. 2018 v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole budou finalisté odpovídat na 20 otázek týkajících se našeho kraje a ve druhém kole představí deset nejlepších řešitelů své prezentace na téma „Tradiční výrobky z Vysočiny“. Nejen otázky, ale také prezentace finalistů včetně jejich vystoupení budou v anglickém jazyce. Finalisté se mohou rovněž zapojit do doprovodné aktivity soutěže „Hlasování o nejzdařilejší prezentaci“, která bude probíhat na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz od 5. března 2018 od 14.00 hodin do 12. března 2018 do 14.00 hodin.

 

Žádný z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dary. Trojice nejlepších převezme ocenění od vrcholných představitelů Kraje Vysočina a zástupců firem sponzorujících soutěž a během letních prázdnin 2018 se zúčastní dvoutýdenního kurzu anglického jazyka ve Velké Británii.

 

 

  • Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2018 / 15.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze