Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem

Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem
Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko včera podepsal v dolnorakouském St. Pöltenu společný Pracovní program pro roky 2018-2021. Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin. Na programu včerejšího setkání byl také podpis Dohody o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby na území všech čtyř regionů.
 

 
 

Slavnostnímu podpisu dokumentů předcházelo společné pracovní jednání představitelů jednotlivých krajů. Všichni se shodli na potřebě řešit dopravní návaznost celého zájmového území s důrazem na urychlené propojení hlavních dopravních koridorů. „Klíčovou záležitostí na české straně hranice je podpora výuky německého jazyka na základních a středních školách. V této souvislosti oceňujeme jazykovou ofenzívu Dolního Rakouska, která umožňuje dětem učit se v rámci nepovinných předmětů jazyk svých sousedů, tedy česky a slovensky. Do budoucna bychom chtěli a budeme podporovat rozšíření čtyřstranného partnerství o město Vídeň a spolkovou zemi Horní Rakousko,“ řekl při podpisu první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Kraj Vysočina chce nadále s Dolním Rakouskem pokračovat ve společných projektech v oblasti dopravní infrastruktury, kultury, regionálního rozvoje, vzdělávání, cestovního ruchu nebo životního prostředí, to vše s možným využitím evropských fondů.


Zástupci všech čtyř regionů zároveň stvrdili svým podpisem Dohodu o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. Ta upravuje podmínky pro zásah zdravotnických posádek na území jiného kraje i například to, do které nemocnice v případě zásahu cizí posádky, bude pacient převezen. Včerejším podpisem se Kraj Vysočina připojil k už dříve uzavřeným dohodám zdravotnických služeb Jihočeského a Jihomoravského kraje s Dolním Rakouskem. „Na Vysočině se zásahy podél hranice týkají posádek v Jemnici, částečně v Moravských Budějovicích a v Telči. Důležité je, že dohoda o spolupráci zahrnuje i možnost zásahu záchranářského vrtulníku z Jihlavy,“ upřesnila ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. 

Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2018 / 11.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze