Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

 

 
 

Jaký byl rok 2017 z pohledu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod rokem?

 

Letošní rok byl opravdu nelehký se spoustou velmi hezkých, ale také těžkých úkolů. Máme dvě nové kolegyně, ve velkém jsme inventarizovali sbírky, podařilo se zajistit restaurování historické opony německobrodského divadelního spolku z roku 1855, podařilo se uspořádat dva příměstské tábory pro děti, dařila se spolupráce se školami, úspěšná byla i tavba skla v naší sklářské peci. Tradičně zdařilé byly i velikonoční a vánoční dílničky pro děti i veřejnost. Bohužel nedařilo se zdravotně naší kolegyni, tak to byl pro nás také rok smutný.

 

 Tavba 2Tavba 1


Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Anthropoid
Kromě výtvarných výstav Miroslava Krofiána, Jiřího Hrbka a Lipnické školy to byla výstava Někomu život někomu smrt – operace Anthropoid, kterou jsme si připomněli hrdinství výsadkářů a odbojářů u příležitosti 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. V rámci výstavy jsme uspořádali pro veřejnost dva zájezdy – do rodných obcí parašutistů Jana Kubiše, Adolfa Opálky a Pospíšila do Dolních Vilémovic a Rešic. Autobus jsme vypravili i do Prahy do památníku v kostele Cyrila a Metoděje a do Památníku v Lidicích.PřírodaPěkná a hojně navštěvovaná byla výstava Příroda na Havlíčkobrodsku, kterou jsme uspořádali s Agenturou ochrany přírody a krajiny a Záchranou stanicí v Pavlově, velmi úspěšná byla i výstava Móda na Havlíčkobrodsku, kde jsme představili řadu zajímavých exponátů, zejména pro ženy.
 


 


Co zajímavého připravujete v roce 2018?

 

Rok 2018 se ponese v duchu oslav 100 let založení čsl. republiky a samozřejmě máme připraveny výstavy, přednášky a dokonce i koncert s netradiční módní přehlídkou a happening na Havlíčkobrodském náměstí. Jsme zapojeni i do nového, čtyřletého česko-rakouského projektu, kde budeme pracovat na poznávání fenoménu sklářství na Vysočině.

 

Na co nebo kterou výstavu či projekt se těšíte nejvíce Vy osobně? Vaše očekávání, přání.

 

Těším se na koncert ke 100 letům republiky na brodském náměstí, který uspořádáme spolu s Krajskou knihovnou Vysočiny, kde by měl vystoupit Polenský Big band a zaznít známé písničky z počátku republiky a na říjnový happening, kde budeme rekonstruovat historické události tak, jak proběhly v Německém Brodě 28. října 1918. Na závěr roku se těším na výstavu sklářského výtvarníka Jaroslava Matouše, která ponese příznačný název Skleněná krása Jaroslava Matouše.

 

 

Na otázky odpovídal: MgA. Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace

http://www.muzeumhb.cz

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 10.1.2018 / 10.1.2018
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kontakty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze