Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Novináři získali ceny za články a reportáže o památkách

Devátý ročník má na Vysočině za sebou autorská soutěž Péče o naše památky. Její výsledky byly vyhlášeny 9. ledna 2018 na slavnostním setkání novinářů s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Porota složená ze zástupců Syndikátu novinářů Vysočina, Krajského úřadu Kraje Vysočina, jihlavského magistrátu a Národního památkového ústavu posuzovala v tomto ročníku soutěže celkem 19 prací. Do soutěže je zaslalo třináct novinářů z jedenácti různých médií.
 

 
 

Za tvůrčí přístup byli oceněni a ceny od Kraje Vysočina, Národního památkového ústavu a pořádajícího Syndikátu novinářů Vysočina získali Jiří Bárta z týdeníku 5plus2, Dagmar Koželuhová z časopisu PROPAMÁTKY, Arnošt Pacola z Horáckých novin, Helena Zelená Křížová ze Žďárského deníku, Dušan Vrbecký z České televize, Milan Kopecký z Českého rozhlasu Vysočina a Petr Klukan z Jihlavských listů. Porota složená ze zástupců Syndikátu novinářů Vysočina, Krajského úřadu Kraje Vysočina, jihlavského magistrátu a Národního památkového ústavu posuzovala v tomto ročníku soutěže celkem 19 prací. Do soutěže je zaslalo třináct novinářů z jedenácti různých médií.

 

„Soutěž Péče o naše památky byla poprvé uvedena v roce 2009. A cílem od samého začátku bylo i zůstává ocenit autory, kteří své čtenáře, diváky či posluchače informují o příkladném vztahu jednotlivců nebo subjektů k péči o památky,“ uvedl při slavnostním vyhlášením vítězů Jan Kliment, místopředseda Syndikátu novinářů Vysočina a doplnil: „v Kraji Vysočina jsou různé kulturní, sakrální či technické památky hojně zastoupené. Média mají významnou šanci pomáhat, aby tyto stavby či cenné předměty nepodléhaly zapomnění, či v horším případě zkáze.“ 


  • převzatá tisková zpráva

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.1.2018 / 10.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze