Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Repasované elektro opět slouží dál

mobilní telefon
Kraj Vysočina a společnost Asekol, provozovatel systému zpětného odběru elektrospotřebičů zrealizovali během podzimu další informační aktivity tematicky zaměřené na zpětný odběr elektrospotřebičů s vazbou na charitativní sběrový projekt s názvem „Věnuj mobil“. Cílem bylo zvýšit povědomí občanů o předcházení vzniku odpadů, správném nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči a podpora sociálně znevýhodněných rodin v kraji.
 

 
 

Z vytříděných starých a vysloužilých mobilních telefonů je cca 10% vhodných k repasování, tj. po vyčištění a drobných opravách mobil může sloužit dál. V roce 2011 se v Kraji Vysočina podařilo předat k využití 300 ks repasovaných mobilů dětem v pěstounských rodinách, v roce 2013 to bylo 21 ks mobilů a 41 repasovaných počítačů neziskovým organizacím. Letos bylo ve spolupráci se sociálními odbory sedmi pověřených obcí předáno 69 kusů repasovaných smart phonů do rodin se sociálním znevýhodněním.

 

Prostřednictvím projektu „Věnuj mobil“ bylo v celé České republice sebráno přes 121 000 mobilů a repasovaný telefon udělal radost 1 210 občanům, kteří by si ho jinak nemohli dovolit.

 ¨

Foto: archiv měst Pelhřimov a Žďár nad Sázavou

telefony Pelhřimovtelefony Žďár nad Sázavou

  •  Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.12.2017 / 21.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze