Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Středoškoláky čeká výzva! Po sporťáku a traktoru si postaví náklaďák

Se začátkem nového školního roku začnou studenti Střední průmyslové školy Třebíč skládat nákladní vůz. O jakou značku půjde a jaký typ užitkového nákladního vozu se postaví, bude rozhodnuto definitivně v následujících měsících. Zásadní změnou oproti realizovaným minulým projektům – staveb sportovních aut a traktorů je fakt, že postaven bude pouze jeden exemplář. „Důležitá je i skutečnost, že postavený náklaďák bude po sestavení využívat ve svém provozu Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Musí tedy splňovat veškeré technické parametry nebo projít kontrolou STK,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Konstrukční tým sestavující jediný nákladní vůz v rámci projektu Postav si svůj náklaďák bude mít „depo“ v dílnách Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina, provoz Třebíč. Jana Fialová dodává, že pro práci týmu musí být zajištěna konzultace odborníka na montáž vozidla z budoucí dodavatelské firmy. Sem budou celý rok docházet studenti oboru opravář zemědělských strojů a podle dodané dokumentace vůz připraví pro běžnou údržbovou praxi. Peníze na nákup dílů nákladního vozu jsou součástí nového rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2018. „Není vyloučeno, že stejně jako u předchozích atraktivních projektů, se najdou další podporovatelé z oblasti průmyslu, kteří budou mít zájem s námi na této aktivitě spolupracovat,“ popisuje  Jana Fialová.

 

Kraj Vysočina byl v minulosti iniciátorem projektů podporujících technické vzdělávání:

2015 – 2017 Postav si své auto, postaveno 16 kusů sportovních vozů

2016 – 2017 Repase traktorů věnovaných krajským technickým školám Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny, repasovány celkem 4 kusy

2016 – 2017 Postav si svůj traktor, projekt realizován se společnosti ZETOR, postaveny 4 kusy traktoru ZETOR


  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2017 / 20.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze