Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Modernizace klíčového mostu v Jihlavě se blíží, Kraj Vysočina uzavře smlouvu se zhotovitelem stavebních prací

Brněnský most
V průběhu ledna uzavře Kraj Vysočina smlouvu s dodavatelem stavebních prací na modernizaci Brněnského mostu ev. č. 602-043 v Jihlavě na páteřní krajské silnici II/602. Je reálné, že práce na rekonstrukci mostu v centru krajského města začnou v únoru příštího roku s tím, že úplné vyloučení dopravy přes most je plánováno až od dubna.
 

 
 

„Pokud však bude stavařům přát počasí, může být termín uzavření i dřívější. Pokud se z jakéhokoli důvodu neposunou navržené termíny, most by měl být zprovozněn k 1. listopadu 2018,“ informoval dnes hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Na projekt s názvem II/602 Jihlava – most ev. č. 602-043 požádá Kraj Vysočina o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. Rada kraje dnes schválila podání žádosti.


Předmětem projektu je modernizace mostu ev. č. 602-043 v Jihlavě na silnici II/602. Most převádí silnici II. třídy přes hluboké údolí a říčku Jihlávku. Dle provedeného diagnostického průzkumu je most ve špatném technickém stavu. Jednou z hlavních závad mostu jsou nefunkční mostní závěry, což způsobuje zatékání vody do dilatačních spár mezi jednotlivými poli. Rekonstrukcí projde spodní stavba i nosná konstrukce. „Nejdříve dojde k odstranění mostního svršku až na nosnou konstrukci, ubourání říms a chodníků. Následně se bude nosná konstrukce zvedat po jednotlivých polích, aby bylo možno provést údržbu ložisek. Bude provedena sanace nosné konstrukce i spodní stavby. Poté dojde k pokládce nové železobetonové desky, betonáži říms a pokládce vozovkových vrstev,“ popisuje Radek Žižka z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.


Most ev. č. 602-043 v Jihlavě byl dokončen v roce 1956. Vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu bude mít jeho včasná modernizace pozitivní vliv na náročnost zvolené technologie, rozsah prací a tím i na výslednou cenu. Naposledy byl most zásadněji opravován v roce 1997.


Foto: Kraj Vysočina, na snímku Brněnský most na silnici II/602

Brněnský most

IROP

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2017 / 19.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze