Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nominujte Počin roku 2017 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

Nominujte Počin roku 2017 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku
V lednu vyhlásí Kraj Vysočina 14. ročník ankety Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a 9. ročník ankety Skutek roku. Společným cílem anket je nalézt nejlepší počiny a projekty vedoucí k rozvoji regionu v oblasti kultury, památkové péče, životního prostředí, volného času dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěty a sociálně-zdravotní oblasti.
 

 
 

Příjem nominací do obou bude probíhat společně od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2018. Nominovat může kdokoliv a to aktivitu, která proběhla v předešlém roce. Nominace je možná pomocí elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.kr‑vysocina.cz/pocinroku. Do Zlaté jeřabiny lze nominace kromě elektronického formuláře zaslat také poštou s označením „Zlatá jeřabina“.

 

Zlatá jeřabina – v anketě je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. V první kategorii lze nominovat kulturní akci, jako je např. koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. a ve druhé kategorii příkladnou obnovu historických objektů (rekonstrukce, restaurování, revitalizace, oprava či údržba). Nově je možné nominovat také příkladné novostavby, dostavby nebo jiné úpravy v historickém prostředí nebo též činnost fyzických či právnických osob orientovanou na záchranu, prezentaci a propagaci kulturního dědictví. Podmínkou je, aby akce proběhly v roce 2017, na území Kraje Vysočina.

 

Skutek roku - skutky fyzických osob lze nominovat v oblastech Sociálně-zdravotní, Životní prostředí, Volný čas dětí a mládeže, Poradenství, osvěta, vzdělávání. Kategorie pro nominace právnických osob jsou Sociálně-zdravotní, Ekonomická, Životního prostředí a Poradenství, osvěta, vzdělávání, Volný čas dětí a mládeže. Navrhovatel není omezen počtem návrhů. Nelze ocenit skutek nebo projekt oceněný v této soutěži v předchozích letech. Tyto budou z nominací vyřazeny.

 

Následné hlasování veřejnosti proběhne v březnu 2018.

 

Více informací:

Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje, e-mail: lovecek.v@kr-vysocina.cz, tel: 564 602 564

Vít Stejskal, odbor regionálního rozvoje, e-mail: stejskal.v@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 544

Iva Strnadová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, e-mail: strnadova.i@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 260 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2017 / 12.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze