Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Cena Dobroch 2017 má dva vítěze

Cena Dobroch 2017 má dva vítěze
Slavnostní udílení cen dobrovolníkům roku 2017, které každoročně pořádá Oblastní charita Jihlava, má letos netradičně dva vítěze. Dobrochem roku 2017 se totiž stala Petra Humlerová a její pes Scotty. Paní Humlerová si sama aktivně a zcela nezištně uhradila drahý kurz canisterapie pro sebe a svého psího miláčka. Spolu docházejí na Paliativní stanici, na oddělení Geriatrické a následné péče, na ARO, a je-li potřeba i na neurologické oddělení. „Pomoci druhým není nikdy dost a proto se i Kraj Vysočina bude v příštím roce intenzivně věnovat podpoře dobrovolnictví. Rádi bychom veřejnosti dobrovolnictví představili a vysvětlili, že nejde o ošetřovatelské úkony, ale o popovídání, doprovod na procházku, čtení, rukodělné činnosti či jiné volnočasové aktivity pro osamělé seniory nebo nemocné,“ přiblížil plány pro příští rok náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Franěk.
 

 
 

Druhé místo patří Michalu Sopkovi, který jako dobrovolník pracuje v Odlehčovací službě Adapta, kterou zřizuje Oblastní charita Jihlava. Celý rok pro uživatele připravuje odpolední programy v rámci Dramaterapie a kreativní dílny. Třetím oceněným je Michaela Žižková, která každý týden dochází na Pracovní terapii geriatrického oddělení, kde pomáhá našim seniorům při jejich volnočasových aktivitách, jako jsou výtvarné dílny nebo kurzy vaření. Porota vybírala z deseti nominací, které posílají jednotlivé organizace, pro něž dobrovolníci pracují. Slavnostní předání cen Dobroch 2017 proběhlo ve středu 6. prosince v prostorách Horáckého divadla Jihlava a odměnou pro všechny zúčastněné byl program, který v rámci moderovaného večera spojoval představení nominovaných dobrovolníků a služeb, ve kterých působí, s vystoupením živé hudby.


Pokud máte také chuť připojit se k dobrovolníkům v našem kraji, rádi vám poskytneme více informací na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Kontaktní osobou je Mgr. Monika Beranová, tel. 564 602 845. Informace vám podají i kontaktní pracovnice/pracovníci na všech Family a Senior Pointech Kraje Vysočina nebo v dobrovolnických centrech. Jejich koordinátory lze kontaktovat např. v Oblastní charitě Jihlava, v Centru pro rodinu Vysočina  a v dalších organizacích.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2017 / 8.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze