Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Barevné Vánoce rozvoněly sídlo kraje

Barevné Vánoce rozvoněly sídlo kraje
Sídlo Kraje Vysočina v Jihlavě zaplnila vůně jehličí, vanilky a svátečního punče, které každoročně provázejí velkou předvánoční prodejní akci nazvanou Barevné Vánoce. Více než 200 prodejců z přibližně 50 organizací dnes nabízelo zelené vánoční dekorace, adventní věnce, háčkované a pletené ozdoby, výrobky ze dřeva, keramiku a řadu dalších ručně vyráběných drobností, které letos ozdobí mnohé domácnosti na Vysočině. „Těší nás, že Barevné Vánoce každoročně přilákají kolem tří tisíc návštěvníků. Z bohaté nabídky našich organizací si vybere opravdu každý, školáci i dospělí,“ uvedla Ivana Šteklová, vedoucí odboru sekretariátu hejtmana.
 

 
 

Největší zájem byl tradičně o balení zakoupených i donesených vánočních dárků a také o stolky s vánočními dobrotami – vánočkami, cukrovím, ale i zabijačkovými pochoutkami nebo švestkovou omáčkou. Zahřát se mohli návštěvníci hned u několika stánků nealkoholickým punčem. A kdo si chtěl z dnešního dne odnést památku, zavítal do vánočního fotokoutku nebo si sám potiskl látkovou tašku. „Také letos jsme mysleli na krajské dětské domovy, které od nás letos dostaly dárek v podobě poukazu na zážitkový gastronomický den se studenty oborů hotelnictví, kuchař a cukrář. Děti si tak budou moci prakticky vyzkoušet jaké to je, stát se na jeden den kuchařem,“ doplnila Ivana Šteklová.


Barevné Vánoce organizuje každoročně kraj ve spolupráci s krajskými domovy pro seniory, ústavy sociální péče, dětskými domovy, středními školami a dalšími neziskovými organizacemi. „Mám velkou radost, že ani letos nezklamali a se svými výrobky opět přijeli podpořit své kolegy z domova pro seniory v Proseči u Pošné zaměstnanci a klienti z partnerského domova Powiatovy dom pomocy spolecznej Pogodna jeseň z polského Těšína,“ poděkovala na závěr za organizační tým Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí. 

Barevné Vánoce rozvoněly sídlo kraje

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2017 / 7.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies