Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Mladý módní tvůrce: O nejlepších tvůrcích rozhodovala špička současné módy a stylingu

MMT
Sourozenecké návrhářské duo Ponerových, Jiřina Tauchmanová nebo Nina Provaan Smetanová zasedly v odborné porotě jedné z kategorií celostátní soutěže Mladý módní tvůrce. Vedle série mimořádně zdařilých soutěžních módních přehlídek na sedm různých témat mezi sebou porovnali síly také kadeřníci a vizážisté. Do Jihlavy, kde se mladí tvůrci scházejí už 19 let, přijalo pozvání třicet škol, 300 soutěžících včetně modelů a soutěž vidělo více než 1400 diváků. „Školy Kraje Vysočina získaly na Mladém tvůrci sedm medailí, další dvě přidali jihlavští fotografové a kameramani,“ informovala krajská radní Jana Fialová.
 

 
 

V hlavní soutěžení kategorii oděvy se  porota seznámila s 258 modely. Mezi obrovskou konkurencí si bronzové medailové umístění ve dvou sekcích pokrývky hlavy i oděvní doplňky odnesla SUPŠ Jihlava-Helenín, dále skončila těsně pod stupni vítězů s nádhernou bílou kolekcí v sekci minimalismus.


V kategoriích dámský účes à la Ples v opeře si stříbro „vyčesal“ Filip Komárek z pořádající Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Středního odborného učiliště služeb Jihlava, těsně pod stupni  vítězů dočesala kreativní Adéla Navrátilová z třebíčské Obchodní akademie a Hotelové školy. Nejúspěšnější disciplínou pro Vysočinu bylo jednoznačně česání extravagantního účesu ve stylu Star Wars, kde si porotu získala zlatá Míša Hadrabová z OA a HŠ Třebíč a stříbro si odnesla Ludmila Valtrová z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.

Extravagantní líčení ve stylu módních přehlídek Johna Galliana završila krásným třetím místem Hana Kuthanová z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, s originálním facepaintingem na téma džungle skončila druhá Anna Kovalíková z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a nadvládu v malování na nehty tzv. NailArtu opět potvrdila jihlavská OA, SZŠ a SOŠS, když zlato získala Adéla Míková a stříbro Eliška Hanusová.

Dařilo se také fotografům. V samostatné sekci se v kategorii Hudba ve fotografii umístila Nikol Ficová a  nejlepší videopříběh na volné téma horor natočil Jakub Smetana, oba z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.

 

Poděkování za organizaci soutěže Mladý módní tvůrce patří OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Kraj Vysočina byl partnerem soutěže.

Foto: Kraj Vysočina

MMT

MMT

MMT

  • tisk!@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.12.2017 / 1.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze