Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel
Více než osmdesát aktivních lidí z Jihlavy a okolí navštívilo v minulém týdnu X. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Tento den tradičně dává důraz na prevenci vzniku cukrovky a poukazuje na správnou cestu, jak předejít tomuto onemocnění. Na Domě zdraví v Jihlavě odstartoval program přednáškou o vzájemné souvislosti deprese s diabetem a pokračoval prezentacemi lékařů, kteří se zaměřili na různé oblasti spojené s problematikou diabetu.
 

 
 

Všichni návštěvníci si mohli nechat změřit tlak, cholesterol, tuk v těle a získat potřebné informace, jak zdravě žít a podpořit tak prevenci. Diabetologický den byl pořádán pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, který návštěvníky, spolu s náměstkem hejtmana Vladimírem Novotným, přivítal: „Diabetologické dny podporujeme především proto, že zdůrazňují význam komunikace pacienta s lékaři a dalšími odborníky. Je všeobecně známo, že čím větší je spolupráce lékaře s pacientem, který následně dodržuje správnou životosprávu, tak nemoc provází menší komplikace.“


Diabetologický den byl pořádán Krajem Vysočina v rámci aktivit projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 ve spolupráci se Statním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a Územní organizací Svazu diabetiků ČR.


ZK


  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2017 / 30.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze