Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel
Více než osmdesát aktivních lidí z Jihlavy a okolí navštívilo v minulém týdnu X. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Tento den tradičně dává důraz na prevenci vzniku cukrovky a poukazuje na správnou cestu, jak předejít tomuto onemocnění. Na Domě zdraví v Jihlavě odstartoval program přednáškou o vzájemné souvislosti deprese s diabetem a pokračoval prezentacemi lékařů, kteří se zaměřili na různé oblasti spojené s problematikou diabetu.
 

 
 

Všichni návštěvníci si mohli nechat změřit tlak, cholesterol, tuk v těle a získat potřebné informace, jak zdravě žít a podpořit tak prevenci. Diabetologický den byl pořádán pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, který návštěvníky, spolu s náměstkem hejtmana Vladimírem Novotným, přivítal: „Diabetologické dny podporujeme především proto, že zdůrazňují význam komunikace pacienta s lékaři a dalšími odborníky. Je všeobecně známo, že čím větší je spolupráce lékaře s pacientem, který následně dodržuje správnou životosprávu, tak nemoc provází menší komplikace.“


Diabetologický den byl pořádán Krajem Vysočina v rámci aktivit projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 ve spolupráci se Statním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a Územní organizací Svazu diabetiků ČR.


ZK


  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2017 / 30.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies