Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ukrajinští policisté navštívili své kolegy na Vysočině

Pozvání Krajského ředitelství Policie ČR kraje Vysočina přijali policisté ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny a na konci minulého týdne navštívili Vysočinu. V rámci dvoudenního programu měli možnost seznámit se s prací Policie České republiky na území Vysočiny, její technikou, i postupy při mimořádných bezpečnostních opatřeních. Jedná se o druhou návštěvu, která navazuje na konec září, kdy se policisté z Vysočiny zúčastnili mezinárodního šampionátu v policejní kynologii. Ten se uskutečnil v Užhorodě a policejní psovodi Martin Růžička a Patrik Topinka se psem Kimem získali v konkurenci více než třiceti týmů první místo.
 

 
 

„Letos si Kraj Vysočina připomněl deset let úspěšné spolupráce se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. O aktivní účasti svědčí řada společných projektů nejen krajů, ale i například škol, měst a hasičů. Společná historie z období první republiky naše národy spojuje, a možná proto se společným aktivitám tolik daří,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 150 projektů, které z této meziregionální spolupráce vzešly a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 50 miliónů korun. Meziregionální spolupráce je i oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.  
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2017 / 29.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze