Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ukrajinští policisté navštívili své kolegy na Vysočině

Pozvání Krajského ředitelství Policie ČR kraje Vysočina přijali policisté ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny a na konci minulého týdne navštívili Vysočinu. V rámci dvoudenního programu měli možnost seznámit se s prací Policie České republiky na území Vysočiny, její technikou, i postupy při mimořádných bezpečnostních opatřeních. Jedná se o druhou návštěvu, která navazuje na konec září, kdy se policisté z Vysočiny zúčastnili mezinárodního šampionátu v policejní kynologii. Ten se uskutečnil v Užhorodě a policejní psovodi Martin Růžička a Patrik Topinka se psem Kimem získali v konkurenci více než třiceti týmů první místo.
 

 
 

„Letos si Kraj Vysočina připomněl deset let úspěšné spolupráce se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. O aktivní účasti svědčí řada společných projektů nejen krajů, ale i například škol, měst a hasičů. Společná historie z období první republiky naše národy spojuje, a možná proto se společným aktivitám tolik daří,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 150 projektů, které z této meziregionální spolupráce vzešly a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 50 miliónů korun. Meziregionální spolupráce je i oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.  
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2017 / 29.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies