Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

15. ročník mezinárodního setkání mládeže za podpory Evropského regionu Dunaj-Vltava

V listopadu se v Jihlavě uskutečnil 15. ročník mezinárodního setkání mládeže. Šest desítek mladých hudebníků z devíti zemí Evropy završilo svůj pobyt na Vysočině Mírovým koncertem, na kterém zazněla díla Ludwiga van Beethovena Overture Coriolan a Velká charakteristická symfonie za mír s Francouzskou republikou vysočinského rodáka Pavla Vranického.
 

 
 

Termín Mírového koncertu, který byl výsledkem týdenní spolupráce mladých hudebníků a dirigenta Marka Štilce, byl zvolen s ohledem na ideovou linii mezinárodního setkání. 17. listopad má v historii České republiky a jejího boje za svá práva a svobodu nezastupitelný význam. 


„V dnešní hektické době je nutné připomínat si důležité milníky naší historie a podporovat takové hodnoty jako je sounáležitost, porozumění a smíření. Proto jsem velice rád, že se mohl Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava podílet na realizaci mezinárodního setkání mládeže na Vysočině“, uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a  územního plánování, člen Presidia ERDV.  


Mezinárodní setkání mládeže (Internationale Jugendbegegnung), se poprvé uskutečnilo v německém městě Neumarkt in der Oberpfalz v roce 2001. Hlavním cílem setkání byl a je rozvoj porozumění mezi obyvateli bývalého západního a východního bloku Evropy. Základem setkání je hudba, která je spojujícím článkem a společným jazykem. Hlavním smyslem týdenního setkání je společně nazkoušet předem vybrané skladby vážné hudby a připravit se na závěrečný koncert, který je vyvrcholením celého týdenního setkání. 


Mezinárodní setkání mládeže se od roku 2003 koná vždy jeden rok v Neumarktu a jeden rok v některé ze zemí bývalého východního bloku, ve městě, které přijme úlohu hostitelského města. Letos byla hostitelem Jihlava, která ve spolupráci s Krajem Vysočina a Evropským regionem Dunaj Vltava připravila mladým hudebníkům a jejich doprovodu zajímavý doprovodný program.

 

Foto: Statutární město Jihlava, Jakub Koumar

ERDVERDV

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2017 / 29.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze