Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina hostí českou a slovenskou etologickou konferenci

Vysočina hostí českou a slovenskou etologickou konferenci
Včera odpoledne byl zahájen 44. ročník čtyřdenní konference, kterou pořádá výbor České a Slovenské etologické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava. Dnes se do kongresového sálu krajského úřadu sjelo okolo 90 účastníků zabývajících se životními projevy a chováním živočichů. „Zásluhou našich krajských kulturních příspěvkových organizací, které jsou velice aktivní, se daří na Vysočině prezentovat nejrůznější zajímavá témata a jedním z nich je i téma etologie. Osobně se těším na dnešní sérii přednášek, které už svými názvy nastolují celou řadu otázek,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů, která nad akcí převzala záštitu.
 

 
 

První konferenční den byl v prostorách krajského úřadu zahájen workshopem s tipy a triky pro přípravu úspěšného posteru nebo prezentace a následně se účastníci přesunuli do prostor Muzea Vysočiny Jihlava na popularizační přednášku „Etologická pozorování ze čtyř kontinentů“.  Dnes v rámci konference zazní například přednášky „Když jde reprodukce z kopce aneb behaviorální úskalí „výroby hříbat“, „Změny ve vnímání příjemnosti tělesného pachu příbuzných jedinců v průběhu dospívání“, „Morfologické znaky ovlivňující vnímání atraktivity a důvěryhodnosti lidského obličeje v Českých zemích a v Turecku“, „Jak voní vítězství? Vliv kompetice na lidskou tělesnou vůni“, „Má mě ráda, nemá mě ráda? Eyetrackingová studie hodnocení neverbálních projevů žen“ a další. Čas je vyhrazen rovněž diskuzi u neméně zajímavých posterů, kterých je vyvěšeno na tři desítky. Večer, a to již v prostorách jihlavského muzea, se uskuteční valná hromada. V pátek budou po celý den probíhat další zajímavé přednášky, a to například „Etologie v říši vodních bezobratlých aneb chování raků od vylíhnutí až do smrti“, „Ovlivňuje ustájení u prasete domácího v období laktace konflikt mezi rodičem a potomky během kojení?“, „O maskulinizaci“, „Ovlivňuje tělesná konstituce otce partnerské preference a skutečný výběr?“, „Dokáží děti různého věku rozpoznat emoce psa v různých situacích?“, „Upovídanost a ubrečenost u selat, najmě mezi sourozenci“. Celkem bude prezentováno více než 30 příspěvků od širokého spektra přednášejících. Páteční program zakončí společenský večer. A v sobotu účastníci vyrazí na exkurzi do jihlavské zoologické zahrady.

 

Cílem konference, která se každoročně koná již od roku 1973, je výměna zkušeností a předání si nejnovějších vědeckých poznatků a názorů mezi všemi svými členy z různých oblastí vědy, zabývajících se chováním živočichů. Pohledy z různých úhlů mohou obohatit pochopení zákonitostí. V loňském roce se 43. ročník konference uskutečnil ve slovenské Nitře. Na území Kraje Vysočina se tato konference konala již v roce 2012 (Nové Město na Moravě) a v roce 2006 (Jihlava).  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2017 / 23.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies