Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Kubín ze světelské Uměleckoprůmyslové akademie zazářil na 21. ročníku točířské soutěže v Bechyni

Petr Kubín ze světelské Uměleckoprůmyslové akademie zazářil na 21. ročníku točířské soutěže v Bechyni
V listopadu se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni konal již 21. ročník tradiční točířské soutěže. Tato akce se pořádá pro studenty středních škol, které mají ve svém vzdělávacím programu výuku keramických oborů. V tomto ročníku se soutěže zúčastnilo celkem pět škol, a to pořádající SUPŠ Bechyně, dále SOŠ Luhačovice, SUŠ Ostrava, SUPŠ Uherské Hradiště a Uměleckoprůmyslová akademie Světlá nad Sázavou. Světelský student a reprezentant Vysočiny Petr Kubín se v silné konkurenci neztratil a z Bechyně si odvezl první a čtvrté místo.
 

 
 

Všechny školy měly své zastoupení po dvou studentkách, jen světelská akademie vyslala pouze jednoho studenta, a to právě Petra Kubína. Petr nebyl v soutěži žádným nováčkem, neboť se jí účastnil podruhé v řadě. Nejprve jako učeň, nyní již jako student uměleckořemeslného maturitního oboru.


V samotné soutěži byly vyhlášeny dva soutěžní úkoly. V prvním se jednalo o vytváření džbánu a mísy dle výkresu a o volnou část, kde bylo úkolem vyrobit pokladničku dle vlastního návrhu, která měla být vytočena ze samostatných segmentů. V tomto úkolu se Petr umístil na čtvrtém místě se 62 body. První místo obsadila studentka SOŠ Luhačovice Radka Kubičíková, která získala celkem 86 bodů.


V druhém úkolu, nazvaném „Jeden jako druhý“, bylo zadáno vytvoření co největšího počtu co možná nejpodobnějších pohárků ve stanoveném čase jedné hodiny. V tomto úkolu exceloval právě Petr Kubín, kterému se podařilo porazit všechny zúčastněné zdatné hrnčířky. Vytvořil neuvěřitelné množství 29 stejných pohárků a obsadil 1. místo. Za ním následovala Anna Stifterová z SUPŠ Bechyně s 20 pohárky.


Dlouholetou pedagožkou Petra Kubína je zkušená keramička Petra Sedlmajerová. Vede jej od prvního ročníku učebního oboru Umělecký keramik. Tento obor Petr ukončil před dvěma roky závěrečnou zkouškou, u které jako jediný keramik získal samé jedničky. Nyní je již studentem 3. ročníku Uměleckořemeslného zpracování keramiky.


keramika

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2017 / 23.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies