Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jiří Sýkora

Jiří Sýkora
Oceněn v roce 2017.
 

 
 

Atlet-desetibojař Jiří Sýkora sbírá úspěchy za své sportovní výkony už pěkných pár let. Letos zazářil na mistrovství Evropy atletů do 23 let.

 

Desetibojař Jiří Sýkora z Ptáčova na Třebíčsku s atletikou začínal u trenéra Pavla Svobody ve Spartaku Třebíč. Pod jeho vedením a v dresu třebíčského oddílu dosáhl řady domácích i mezinárodních úspěchů v kategoriích mládeže i mezi dospělými, včetně titulu mistra světa juniorů a účasti na olympijských hrách. Od sezony 2015 je členem Olympu Praha.

K jeho největším úspěchům patří titul mistra republiky ve skoku dalekém v kategorii mužů v roce 2013, titul juniorského mistra světa v desetiboji 2014, vítězství v Evropském poháru ve vícebojích v družstvech kategorie mužů 2014, stříbrná medaile na mistrovství ČR ve skoku dalekém v kategorii mužů 2015 nebo 25. místo na olympijských hrách v desetiboji v roce 2016.

Velmi spokojený se Jiří Sýkora vracel ale hlavně z letošního evropského šampionátu atletů do 23 let v polské Bydhošti. Dovezl si odtamtud zlatou medaili. Mezi vícebojaři byl nejlepší ve všech třech vrhačských disciplínách, v oštěpu a disku si dokonce vytvořil nový osobní rekord. Nominoval se i na letošní atletické mistrovství světa v Londýně, kvůli zranění lokte ale musel start oželet.

V letech 2013 a 2014 byl Jiří Sýkora vyhlášen Sportovcem města Třebíče. A v roce 2014 i Sportovcem Kraje Vysočina.

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze