Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Martin Schmied

Martin Schmied
Oceněn v roce 2017.
 

 
 

Student gymnázia Martin Schmied prokazuje mimořádný talent v oblasti přírodních věd. Významným úspěchem je zejména medaile, kterou získal v mezinárodní konkurenci na astronomické olympiádě.

 

Martin Schmied patří k nejtalentovanějším a nejpracovitějším studentům gymnázia v Jihlavě. Opakovaně se umisťuje na předních příčkách matematických, fyzikálních a jiných olympiád a soutěží. Jeho úspěchy na poli přírodních věd jsou podloženy pílí, osobní invencí a talentem. Od velmi mladých let se zajímá o astronomii, rád vyhledával a četl knihy o vesmíru. Od primy gymnázia soutěží v astronomické olympiádě, už v sekundě získal národní prvenství, ale až loni se mohl ve své věkové kategorii zúčastnit i mezinárodního kola. Právě v mezinárodní konkurenci v bulharském Pamporovu získal bronzovou medaili.

Ještě předtím, než student jihlavského gymnázia prokázal své fenomenální znalosti v cizině, se umístil i na první příčce v domácí astronomické olympiádě, vyhlášené ministerstvem školství. Za své výborné výkony získal ocenění od ministryně Kateřiny Valachové.

Martin Schmied si své vědomosti nenechává jen pro sebe, ale snaží se je přijatelnou a srozumitelnou formou předávat dál. Jak se svěřil v jednom z rozhovorů, k jeho oblíbeným oborům patří fyzika, matematika a chemie, ve volném čase programuje, čte knihy nebo se podívá na nějaký film. Ve škole navštěvuje přípravné semináře k olympiádám. Rád by pokračoval ve studiu na matematicko-fyzikální fakultě a předem nevylučuje ani kariéru vědce.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze