Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Viktor Polášek

Viktor Polášek
Oceněn v roce 2017.
 

 
 

Skokan na lyžích Viktor Polášek svým výkonem zajistil pro Českou republiku první titul z juniorského mistrovství světa po deseti letech.

 

Viktor Polášek začínal trénovat v Novém Městě na Moravě a původně se věnoval severské kombinaci. Postupem času se více zaměřil na skoky na lyžích, kde se svými výkony posouvá rychle vpřed. Při své premiéře na juniorském mistrovství světa před dvěma lety skončil osmý, vloni čtvrtý. Letos v únoru už stanul na stupínku nejvyšším. Na světovém šampionátu v americkém Park City v Utahu se stal juniorským mistrem světa ve skocích na lyžích. Ještě předtím přitom stihl dvakrát bodovat v elitním Světovém poháru v polských střediscích Wisle a Zakopaném.

Viktor Polášek se svým výkonem připojil k plejádě dalších rodáků z Vysočiny, vynikajících sportovců a mistrů světa, jako jsou Martina Sáblíková, Martin Koukal, Tomáš Rolínek, Petr Vampola, Petr Koukal a další. Letošní zlato z Park City je přitom s odstupem deseti let prvním titulem našeho skokana na juniorském mistrovství světa, naposledy jej přivezl Roman Koudelka v roce 2007.

Viktor Polášek zřetelným způsobem posílil vnímání a reputaci Kraje Vysočina nejen jako lokality zachovalé přírodní krajiny, ale taktéž jako střediska především zimních sportů, s centrem ve Vysočina aréně. Rodák z Nového Města na Moravě vynikajícím zápisem do historických tabulek světového sportu zúročil dosavadní dlouhodobou přípravu a zodpovědný přístup, čímž se stal inspirací pro začínající a mladé sportovce.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze