Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stanislav Bernard

Stanislav Bernard
Oceněn v roce 2017.
 

 
 

Český podnikatel Stanislav Bernard dokázal na Vysočině vybudovat prosperující pivovar a značku piva, která se stala pojmem. Jeho intervence pomohla i mnohým dalším malým pivovarům.

 

Stanislav Bernard se narodil v Opavě, ve Slezsku také vyrůstal, ale už přes 25 let je jeho jméno neodmyslitelně spojeno s Vysočinou. Po studiích na gymnáziu v Opavě a Fakultě strojní a elektrotechnické Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině nejprve pracoval ve svém oboru například jako elektrokonstruktér nebo vedoucí v různých technických funkcích.

Značnou dávku odvahy a odhodlání projevil po sametové revoluci, když se pustil do podnikání v oblasti, která byla na hony vzdálena jeho dosavadním zkušenostem. V roce 1991 se svými dvěma společníky vydražil v malé privatizaci technologickou ruinu humpoleckého pivovaru, a to za těžko uvěřitelný pětinásobek vyčíslené ceny. Noví majitelé potřebovali peníze na rozvoj, zároveň čelili tlaku velkých nadnárodních výrobců, a tak musel pivovar bojovat doslova o přežití.

Roku 1993 zakládal Stanislav Bernard Český svaz malých nezávislých pivovarů, kde do roku 1999 působil i jako prezident. S ním se mu podařilo prosadit diferencovanou spotřební daň z piva po vzoru Německa, která mnohým malým pivovarům dodnes šetří peníze a dala tak šanci různorodosti piv a jejich chutí na českém trhu.

Díky kvalitě piva, servisu a vytrvalému budování značky se zakladatelům rodinného pivovaru v Humpolci podařilo postupně naplnit jejich sen. Bernard je dnes všeobecně známou značkou a pojmem a má našlápnuto k tomu, aby se stal značkou kultovní.

Stanislav Bernard získal v roce 2000 historicky první titul Brand manager ČR, v soutěži organizované marketingovým magazínem Strategie. V roce 2010 byl jedním z pěti finalistů soutěže Podnikatel roku.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies