Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seminář NIZOZEMSKO a BELGIE - exportní příležitosti AKTUÁLNĚ proběhl včera v Jihlavě

Seminář NIZOZEMSKO a BELGIE - exportní příležitosti AKTUÁLNĚ proběhl včera v Jihlavě
Dne 9. 11. 2017 proběhl v Jihlavě seminář agentury CzechTrade, který byl zaměřen na export do Belgie a Nizozemí. Zástupcům místních firem, které mají zájem proniknout do zmíněných destinací, byly představeny služby agentury CzechTrade, Ministerstva průmyslu a obchodu, Kraje Vysočina a agentury CzechInvest týkající se podpory exportu. Následně byly účastníkům poskytnuty základní statistiky a makroekonomické údaje z obou destinací, popsána aktuální tržní situace a investiční klima, včetně specifikace perspektivních oborů a příležitostí pro český export. Nechyběly ani možnosti spolupráce s agenturou CzechTrade – především poradenství a finanční podpora – při vstupu českých firem na tyto trhy.
 

 
 

„Kraj Vysočina si plně uvědomuje, že kvalita a rozvoj podnikatelského prostředí je jedním ze základních předpokladů celkového rozvoje regionu, a proto akce podobného typu podporuje a vítá“, uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.

 

Zhruba dvacítce místních podnikatelů byl dále představen harmonogram akcí v rámci aktivity exportní vzdělávání CzechTrade, a to jak odborné a teritoriální semináře, exportní konference (viz příloha) nebo vzdělávání na míru, a přehled plánovaných veletrhů a misí českých podnikatelů pod hlavičkou MPO. Na závěr semináře mohly firmy využít možnosti individuální konzultace se zástupci zahraničních kanceláří CzechTrade v Bruselu a Rotterdamu.

 

Prezentace jednotlivých řečníků jsou ke stažení na odkazu https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/archiv-akci/nizozemsko-a-belgie-exportni-a-investicni-prilezitosti-aktualne

Řada důležitých informací týkajících se exportu je k dispozici také na webovém portálu www.businessinfo.cz


benelux


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2017 / 10.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze