Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů

 

 
 

Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů

Dne 2. května 2018 byl spuštěn elektronický systém evidence přepravy nebezpečných odpadů - SEPNO. Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů je v souladu s § 40 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, realizováno elektronickou formou a to v samostatném modulu systému ISPOP zvaném SEPNO.

Modul SEPNO umožňuje uživatelům vyplnění a odeslání ohlašovacího listu přepravy nebezpečných odpadů prostřednictvím webového formuláře, jeho potvrzení a případné další akce v souladu s legislativou. K ohlášení přepravy není nutné využívat systémů 3. stran (tzn. komerční software), veškerá funkcionalita pro splnění povinnosti je dostupná v modulu.

Pro ohlášení do SEPNO je nutné, aby byl subjekt registrován v ISPOP - proces registrace najdete na portálu ISPOP. Při spuštění SEPNO budou automaticky všechny subjekty ISPOP zavedeny také do systému SEPNO. Pro přihlášení do SEPNO budou platné přístupové údaje pro ISPOP. Pro úpravu systémů 3. stran byl vydán datový standard, který popisuje datovou strukturu a obsah výkonu agendy přepravy nebezpečných odpadů.

Bližší informace o elektronické evidenci přepravy nebezpečných odpadů jsou postupně uveřejňovány na portálu ISPOP (https://www.ispop.cz) a na portálu SEPNO (https://www.sepno.cz).

Závěrem uvádíme sdělení Ministerstva životního prostředí, odboru odpadů k termínu oficiálního spuštění elektronického systému přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO) a metodický návod Ministerstva životního prostředí, odboru odpadů k plnění ohlašovací povinnosti ohlašování přepravy nebezpečných odpadů pro subjekt bez přiděleného identifikačního čísla osoby.


 

Odkazy

  • Sdělení k termínu oficiálního spuštění SEPNO [PDF, 511 kB] (11.5.2018)
    Sdělení Ministerstva životního prostředí, odboru odpadů k termínu oficiálního spuštění elektronického systému přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO).
  • Metodický návod - subjekt bez IČO [PDF, 208 kB] (11.5.2018)
    Metodický návod Ministerstva životního prostředí, odboru odpadů k plnění ohlašovací povinnosti ohlašování přepravy nebezpečných odpadů pro subjekt bez přiděleného identifikačního čísla osoby.
  • Metodický návod - subjekt bez IČO (občan) [PDF, 245 kB] (14.8.2019)
    Metodický návod Ministerstva životního prostředí, odboru odpadů k plnění ohlašovací povinnosti ohlašování přepravy nebezpečných odpadů pro subjekt bez přiděleného identifikačního čísla osoby - občana.
 
Zodpovídá: Ing. David Kubát
Vytvořeno / změněno: 9.11.2017 / 11.5.2018
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze