Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hairdresser Open 2017: Ocenění z mezinárodní kadeřnické soutěže míří do Rakouska a na Slovensko

Hairdresser Open 2017: Ocenění z mezinárodní kadeřnické soutěže míří do Rakouska a na Slovensko
Na začátku tohoto týdne hostila Jihlava mezinárodní kadeřnickou soutěž žáků kadeřnických oborů Hairdresser Open 2017. Čtyřicítka mladých kadeřníků ze šesti zemí Evropy soupeřila se svými vlasovými kreacemi v kategoriích Pánský módní střih, Variace na čtvero ročních období a Účes nevěsty. Prvenství v pánském střihu si odvezla Rakušanka Laura Beham, účesem na téma ročních období porotu nejvíce zaujal Patrik Bandry ze Slovenska a nejvyšší hodnocení za svatební účes získala jeho krajanka Viktória Krnáčová.
 

 
 

„Mezinárodní kadeřnická soutěž se do Jihlavy vrátila po pěti letech a už několik měsíců dopředu jsme začali s přípravou celé akce. K naší škole a dalším školám z Vysočiny z Pelhřimova a ze Žďáru nad Sázavou se přidali žáci kadeřnických oborů z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Slovinska,“ sdělil Libor Fasora, ředitel pořádající školy OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a doplnil: „Hodnocení jednotlivých účesů vždy podléhá přísným mezinárodním regulím, to vše za bedlivého dohledu mezinárodní poroty složené z odborníků zúčastněných škol.“

U pánských účesů hodnotila porota zejména střih a přesnost, u svatebního účesu byl nejdůležitější způsob vyčesání vlasů a modelování zajímavých tvarů. Nejnáročnější byla Variace na čtvero ročních období, kde záleželo hlavně na originalitě, fantazii a zručnosti mladých kadeřníků.

Pro porotu bylo rozhodování velmi náročné, což ukázaly těsné bodové rozdíly mezi jednotlivými hodnocenými účesy. Vítězství a putovní pohár pro celkového vítěze si nakonec odvezl tým z Rakouska, který opanoval soutěž států, ale také slavil úspěchy v jednotlivých kategoriích. Kraj Vysočina díky kvalitním individuálním umístěním získal skvělé druhé místo. Na třetím místě pak skončil tým Maďarska, který si odváží bronzovou příčku, a bude hostitelem příštího ročníku kadeřnické soutěže Hairdersser Open ve městě Székesfehérvár.


Výsledky individuálních soutěží Hairdersser Open 2017 v Jihlavě:

Pánský módní střih:

  1. Laura Beham                  AUT

  2. Christina Ottino              AUT

  3. Filip Komárek                  CZE

Variace na čtvero ročních období

  1. Patrik Bandry                  SVK

  2. Laura Beham                  AUT

  3. Miroslava Bartošová     CZE

Účes nevěsty

  1. Viktória Krnáčová          SVK

  2. David Kühlmayer           AUT

  3. Jolana Opatrná               CZE

Foto: Krajská radní Jana Fialová při zahájení kadeřnické soutěže Haidresser Open 2017 v Jihlavě

kadeřník

kadeřník


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2017 / 8.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze