Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Den s němčinou v Jihlavě

Dny s němčinou pořádá v regionech Goethe institut už od roku 2014, a to v rámci kampaně Šprechtíme. Tento rok se uskutečnily 31. 10. v Jihlavě a 2. 11. v Ostravě. Jihlavská akce začala v dopoledních hodinách soutěží pro žáky 5. – 7. tříd. V rámci hry Autobahnspiel podnikly týmy přihlášených škol cestu Německem, při zastávkách ve známých německých městech plnily rozmanité úkoly a zároveň se seznamovaly s německými reáliemi. Pro žáky a jejich učitele zahrál následně v divadle DIOD berlínský zpěvák a kytarista Phil Vetter.
 

 
 

Ve spolupráci s Vysočina Education byl připraven doprovodný program pro žáky prvního stupně ZŠ, kteří měli možnost seznámit se hravou formou s němčinou a setkat se s dětmi z mateřské školy U Dlouhé Stěny v Jihlavě, které se v rámci projektu BIG učí německy.


„Díky Dni s němčinou jsme měli možnost přivítat v Jihlavě budapešťskou lektorku Goethe-Institutu Bernadett Veress, její seminář pro učitele německého jazyka Emoce, kreativita a muzika: hudba ve výuce němčiny vzbudil u účastníků velký ohlas,“ řekl Roman Křivánek, ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Education.


Pro ředitele škol a zástupce místních firem byl připraven společný oběd na téma Němčina v profesním životě. Za přítomnosti rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra, radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jany Fialové, zástupců Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Kraje Vysočina, Goethe institutu a koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem proběhla diskuze zástupců firem Hettich ČR, k.s., MANN+HUMMEL Service, s.r.o., Krajské hospodářské komory a škol. Cílem diskuse bylo poukázat na rostoucí význam znalosti němčiny v profesním životě a podpořit zájem veřejnosti o tento jazyk. Pokračování této debaty je naplánováno na leden 2018 opět ve spolupráci s Goethe institutem a Vysočina Education. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2017 / 3.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze